kbatis Creative Commons License 2000.08.29 0 0 910
Először mosolyogtam, aztán egyre döbbentebben ültem majd pedig a sírást folytottam vissza. Nem nem a játék miatt mert azt már kezdem megszokni hogy nincs játék, hogy teljesen ismeretlen és arra méltatlan játékosok szaladgálnak Fradimezben a pályán. Ezt már évek óta el kell viselni mert megszokni igazán nem tudom. De amin először nevettem az akkor volt amikor feltünt a félig telt lelátó. Gondoltam na a centanáriuminak nevezett gálára se sokan mennek ki, aztán egyszercsak betaszigálták a "Fradi legendákat" a kamera elé aki kissé zavartan egyik-másik eröltetett mosollyal egymást taszigálva és karolva álltak. A háttérben pedig feltüntek a teljesen üres lelátók. Ekkor már arcomra fagyott a mosoly mert amikor az előbb még azt hittem félházvan valószínűleg a bérletes ráérők egy csoportját mutatták közelről hogy embert is lehessen látni. De a legendák mögött jó ha időnként feltűnt egy-egy ember. Aztán következett Bubik István szerencsétlen azt hiszem kb ennyi ember elött játszhat a NewYork-i utcákon gyér taps amit még Arató sem tud megduplázni aztán meghallgathattuk az Albert Flóriánnal készített kurta-furcsa riportot közben a Bánk Bán híres áriája szólt (hogy hogy került ide azt nem tudom most sem) később felbukkantak a veresegyházi asszonyok szép zöld-fehérben. Aztán jöhetett a meccs. A fiúk "kicsattantak" az erőtől a lelkesedéstől a horvátok érezvén a "nagy megtiszteltetést" és a "fantasztikus légkört" nem is értek labdához kb 1/2 percig. A riporter is igyekezett a hangulathoz méltóan közvetíteni hálistennek nem igen szólt a meccsről. Aztán elérkezett a gyásszünet hogy miért meccs közben nem teljesen értem (gondolom addiggra kellőképpen elfáradtak a fiúk a sétában) és el is jutottunk a névsor feléig amikor hirtelen félbeszakadt a zene és folytatódhatott a játék. Így már a kutya sem figyelte hogy kik is szerepelnek a Fradi halottak között és azt gondolom hogy ez volt a Centenáriuminak nevezett ünnepség mélypontja és akkor vált teljesen nyílvánvalóvá hogy ezzel az egésszel senki nem foglalkozott azok közül akiknek ez lett volna a dolga, mint ahogy a Fradival sem foglalkozik senki sem azok közül akiknek ez lenne a dolga. Ekkor ment el kedvem az egésztől teljesen. Ennél az is jobb lett volna ha nincs centenáriumi meccs főleg nem egy évvel később. Most viszont teljes leégés után sikerült megint egy csomó pénzt elszórni ami kitudja kinek a zsbébe vándorolt, de a "nemzeti kincs" tekintélyét végleg a porba döngölte. A Fradi nagy megmentői olyan mélyre sülyesztették a Fradit amilyen mélyen akkor se lett volna ha megveszi egy külföldi cég és megváltoztatja a nevét meg a címerét meg a csapat színét (mert evvel rémisztgették az embereket aminek semmi alapja nem volt) Mindenesetre itt állunk az NB1 A csoportjának 5. helyén a Kispesttel holtversenyben (hálistennek még nem játszottuk le aDunaferr elleni meccset mert akkor már mögöttük lennénk) és a három E betűnek már csak az emléke van meg mert jelenleg a Fradiban sem Erkölcs sem Erő sem Egyetértés nincs. Csak egy kérdésem van meddig kell várni arra, hogy változzanak dolgok? Netán addig amig szégyenszemre történelmében először kiesik az első osztályból a csapat? Vagy a megszünésig?