Az érdekesség az, hogy nem hirtelen esik vissza, hanem lassan, fokozatosan veszít az erejéből.
Mint ahogy írtam, a vízstint 2 méterrel van lejjebb, mint régebben.
Tehát, aannak idején 14 méter mélyre engedtük a fúrót és majdnem addig van becsövezve is.
5,5 méter mélyen van a talajvíz szint.
A kút alja 10,5 méternyire van, így ér le a súly.
1,7 méterre van letéve a szivattyú az aknában, ez azt jelenti, hogy túle nézve a vízszint 3,8 méterrel van lejjebb.
( méteres KPE cső van leengedve a kútba, de ennek eg métere még vízszintes, így a cső vége a szivattyútól 7 méternyire nyúlik a vízbe, a lábszelep felett a vízszintig így (7-3,8) 3,2 méteres vízoszlop van, alatta 1,8 méterre van a kút alja.
A kút átmérője asszem 25 centis
A víz mindig tökéletesen tiszta, amit szív.