hjano1 Creative Commons License 2026.05.05 0 0 942

Szerintem cseréld ki a szívócsövet legalább 10 méteresre. A 8,5 m (ha jól értem, kb ilyen hosszú a szívócsöved) még simán leszívható, és a lábszelepen keresztül kaphat levegőt. A 10 m-t már nem lehet leszívni. Mert ha ¾ órán keresztül megy rendesen, és ilyen hirtelen megáll, akkor csak azt tudom elképzelni, hogy hirtelen kap nagyobb mennyiségű levegőt. 

 

Könnyen lehet, hogy nálatok is leszállt a talajvízszint az aszály miatt. Az az 5,5 m is lehet, hogy már 7 is van. Az is lehet, hogy a kút alja van iszappal (homok-lerakódással) megtelve, és a lecsökkent szűrőhosszon már nem tud elég víz beömleni.

De azt sem tudjuk milyen mély a kutad (én emlékszem, hogy írtad, de lehet, tévedek), és milyen átmérőjű.

Előzmény: Gasparius (939)