Zig_d Creative Commons License 2000.08.25 0 0 830
Azért Dino, mert mindenkinek más b@ssza a csőrét!

Mindenki mondja a magáét és elbeszél egymás mellett. Nagyon kényelmes dolog azt mondani, hogy bizonyos dolgok érdekelnek, foglalkozom velük, bizonyos dolgok pedig kiesnek, igencsak szűk, látókörömből... Ebben (is) tökéletesen egyetértek Ex-ékkel. Aki felelősen kíván gondolkodni és cselekedni - különösen egy magát szurkolói csoportnak nevező társaság - annak sokkal megfontoltabban kellene kommunikálni mindenki felé a dolgokat, és nem úgy, mint ahogy azt már többször játszottuk, játszottátok (persze, a félreértések elkerülése végett, ez csak egy-két, viszont annál nagyobb szájú egyéntől hangzott el), hogy "valakit utálok és nem is vagyok kíváncsi a véleményére", miközben Jakabházyék alkalomról alkalomra szó szerint ugyanazokat mondják el.

Tudom a nagy szerelem néha teljesen elveszi az ember eszét, gyakran nem is lehet objektív dolgokkal elmagyarázni, hogy miért is vagyok oda azért az igencsak csúnyácska lányért, de aztán egyszer csak eljön a kijózanodás pillanata és rájövök, ebben a kapcsolatban végül is ketten vagyunk, és felteszem a már elkerülhetetlenné váló kérdéseket: megéri ez nekem? továbbra is feltétel nélkül vagyok hajlandó elfogadni minden idétlen szeszélyét? végre én is elmondhatom a saját véleménymet, ami esetleg meghallgatásra is talál? mindig csak nekem kell alkalmazkodnom, kiszolgálnom, vagy esetleg kölcsönösséget is elvárhatok???

Ez ugyan olyan dolog, mint a "nagypolitika". Ha az ember nem erőből játszik, és nem gyűlöli zsigerből a másikat, ha képes arra, hogy minden egyes dolgot több oldalról megvilágítva és komplexen szemléljen, talán képes lesz arra, hogy jól megfontolt és mindenki számára kielégítő döntéseket, véleményeket alkosson...

A "Hajrá Fradi" alapból következik, viszont a második már egyre hangsúlyosabb:

Szebb Jövőt!

Zig
(Greenternet)

ui.: Végül, hadd álljon itt egyik kedves versem, semmiképpen nem azért, hogy esetleges "intellektuális" voltamat bizonygassam, hanem azért, hogy mindenki gondolozzon rajta egy kicsit, és ha esetleg nem is jönne be neki a mondanivalója, legalább esztétikailag jól érezze egy kicsit magát... ;)

Rudyard Kipling
Ha...

Ha nem veszted fejed, mikor zavar van,
s fejvesztve téged gáncsol vak, süket,
ha kétkednek benned, s bízol magadban,
de érted az ő kétkedésüket,
ha várni tudsz, és várni sose fáradsz,
és hazugok közt se hazug a szád,
ha gyulölnek, s gyűlölségtől nem áradsz,
s mégsem papolsz, mint bölcs-kegyes galád,
ha álmodol - s nem zsarnokod az álmod,
gondolkodol - s becsülöd a valót,
ha a Sikert, Kudarcot bátran állod,
s úgy nézed őket, mint két rongy csalót,
ha elbírod, hogy igazad örökre
maszlag gyanánt használják gazok,
s életmuved, mi ott van összetörve,
silány anyagból építsék azok,
ha mind, amit csak nyertél, egy halomban
van merszed egy kártyára tenni föl,
s ha vesztesz és elkezded újra, nyomban,
nem is beszélsz a veszteség felől,
ha paskolod izmod, inad a célhoz,
és szíved is, mely nem a hajdani,
mégis kitartasz, bár mi sem acéloz,
csak Akaratod int: "Kitartani",
ha szólsz a néphez, s tisztesség a vérted,
királyokkal jársz, s józan az eszed,
ha ellenség, de jóbarát se sérthet,
s mindenki számol egy kicsit veled,
ha a komor perc hatvan pillanatja
egy távfutás neked, s te futsz vígan,
tiéd a Föld, és minden, ami rajta,
és - ami több - ember leszel, fiam.

Előzmény: dino100 (826)