Zig_d Creative Commons License 2000.08.24 0 0 815
Valaki

(Akkor folytassuk, bár az a levél, amire most válaszolok nem nekem íródott, hanem Huculnak, de én is érintettnek érzem, magam, bocs, ha kérdés nélkül beleszólok a párbeszédetekbe...)

> Az általad kifogásolt rész arról szól, hogy volt a megbeszélésen egy illető, aki többször, értelmetlen összefüggésekben hozta fel a szurkolókat, gondolva ott valamennyi szervezett csoportosulásra, de elsősorban a II-esre. Ha ő nem a Greenternet tagja, akkor kismértékben javítanom kell a mondaton, de talán érthető, hogy számomra az asztal körül helyet foglaló (többnyire ismeretlen és idegen) arcok között nem tudok megfelelően különbséget tenni. <

Nem tudom, csak gondolom, kire utalsz. Volt ott egy srác aki történetesen a Jakabházy fia... ő a kontaktja elsősorban Dinónak és még egy másik gyereknek, viszont még véletlenül sem tartozik a GGG állományába...

> Azt azért remélem Te is elismered, hogy a támadásra támadással kell válaszolni, és amikor engem megtámad valaki, onnantól már nem nevezhetem barátomnak... <

Nem. Egyik sem. Azt, hogy támadásra támadással kell válaszolni azt csak olyanok gondolják, akik mindent erővel kívánnak megoldani. Nem hiszem, hogy az "értelmes párbeszéd" jellegű dolog, hol a fr@ncban van? Olyanokra gondolok, mint érvek-ellenérvek, elmagyarázni, hogy vmit miért is gondolok úgy, ahogy, és hasonlók... Minek rögtön ütni (jelképesen, persze) egymást???

Abban pedig nem vagyok teljesen biztos, hogy ha vki megtámad, onnatól nem nevezhetem barátomnak. Sajnos nem tökéletesen világos számomra, hogy "támadás" alatt mire gondolsz, ezért inkább megkérlek, definiáld, ugyanis, ha vélemények ütközésére gondolsz, akkor nem értek veled egyet, viszont, ha - teszem azt -, csúnya szó, fúrásra/kifúrásra gondolsz, akkor megegyeztünk. (Példának okáért vannak nagyon kedves kommunista-szavzó barátaim, akikkel lehet, hogy nem értek egyet politikailag, viszont egyéb téren kitűnően megértjük egymást...)

> Hozzá(m)szólásod végén tökéletesen definiálod a Greenternet lényegét, legalább is, amit én oly' nagyra tartottam (volna) benne. Nevezetesen, hogy kihasználva az Internet világszerte való elérhetőségét, összegyűjti a klubjukért a Kárpát-medencében, illetve az egész Világon aggódó egyéneket, információkhoz juttatja, segíti őket, esetlegesen képviseli érdekeiket. Ebbe viszont nem fér bele a partizánharc és a lövészárokásás. Legfeljebb haditudosító szerepkört kellene felvállalnia, de egyre inkább úgy érzem, ha nem foglalna állást a csoportosulás, akkor "harc" sem lenne. <

Sajnos, és szerencsére, a Greenternet kinőtte azokat a kereteket, amik csupán információ-ármlásra voltak hivatva. Ez nem az "on-lila", legnagyobb megelégedésemre. Pontosan akkor változott meg a helyzet, amikor megalakult, pontosabban, bejelntette megalakulását, és igényt tartott egy helyre a lelátón és annak kerítésén. Onnantól kezdve - az én elképzeléseim szerint - már önálló szurkolói csoport. (Ezt is kiveséztem már, de megismétlem: az internet és a lelátó más. Ezt sokan még nem tudják, vagy tudatosan nem akarják feldolgozni, elismerni /lásd "virtuális-csoport" elképzelés.)

Az inkriminált levél közzé/feltételét a netre én - sajnos - nem ellenzem, hiszen ennyiben a GGG honlap még mindig az információáramlást szolgálja, azzal a feltétellel, hogy amennyiben - úgymond - a másik oldalról is születik valami hasonló megnyilvánulás, bármilyen vélemény, amelyet közzé kívánnak tenni, és azt ebből a célból eljuttatják hozzánk, annak is ott kell lennie bármiféle kommentár vagy megvágás nélkül! (Az említett illető megnyilvánulását pedig inkább vele beszéld meg, nem tisztem sem megvédeni, sem támadni, mindenki úgy viselkedik, ahogy azt jónak látja...)

Hajrá Fradi és ... Szebb Jövőt!

Zig
(Greenternet)

Előzmény: Valaki aki ott volt (803)