Zig_d Creative Commons License 2000.08.24 0 0 811
Na, látom kellően felpörgött mindenki... :)

Valaki

A "ki jár-ki nem jár meccsre" gondolatodhoz:
Valóban, én is gyűlölöm azt a jelenséget, amikor olyan emberek mondanak véleményt, próbálnak okoskodni, akik csak nagyritkán dugják ki a képüket akár csak az Üllői útra is (hát még idegenbe...), és akiknél "mindig közbejön valami", egy buli itt, egy mozi ott. Ez általában meg is mutatja a fontossági sorrendjüket. Véleménye persze mindenkinek lehet, de ez olyan dolog, mint a parlament, ha nem vagy ott az ülésen, nem tudsz adott kérdésben szavazni. Mindig is utáltam, amikor elkezdték a Greenternet "virtuális csoport" jellegét hangsúlyozni, hiszen onnantól kezdve, hogy egységesen, egy drapéria mögött megjelentünk a lelátókon a csoport létezik, és "real-time" :) csoportként kell, hogy létezzen. Akik a fenti "virtuális-csoporttal" takaróznak, azok általában azok, akik a számítógép mögül igen nagy Fradistának képzelik magukat, noha minden lehetőségük meg lenne arra, hogy a lelátón is feltűnjenek. Ugyanis - és ezt nagyon nehezen tudom megértetni a társaság egyes tagjaival - azzal, hogy csoportként definiáljuk magunkat, és ennek külső megjelenési formáit is adjuk, bizonyos felelősséget/kötelességet is magunkra vállaltunk, és nem csak "jogaink" vannak. Én ezzel teljesen tisztában vagyok, jó lenne, ha mások is mellém állnának az állandó (belső) anyázásban... Ennyit a belügyekről.
(Viszont, még gyorsan hozzá kell tennem, ha nem ismertelek volna régebbről, nem biztos, hogy tudnám ki is vagy valójában. Nem ugyanabban a társaságban mozogtunk, minthogy a GGG sem, és most sem nagyon fedi egymást a két bagázs - elég ha csak a kapu mögötti rész és a 16-os szektor távolságát tekintjük...)

Azt a bizonyos levelet valójában nekem kellett volna megfogalmazni, hiszen elsőként engem háborított fel annak rendje és módja szerint a kosár-szakosztály megszűntetése. Én megértem, hogy téged nem érdekel a kosárlabda, viszont én a megalakulástól kezdve jártam a megszűnésig a lányok meccseire, csakúgy mint a kézi- és vizilabda, valamint a jégkorong meccsekre. Viszont azt is figyelembe kell venni, hogy a levél továbbra sem kapta meg a "Great Greenternet Group" aláírást, csupán az egyes emberek küldték el magán e-mail-ben az illetékeseknek.

Nem, és nem is fogom elfelejteni, hogy EX és Gál Laci is mögöttünk volt. Én ezt a magam módján próbáltam is velük tisztázni, érzékeltetni. Viszont amikor a fent már jellemzett emberek nekiállnak baszogatni hátulról, akkor két felé kell, kellett tartanom a frontot. Sajnálom, hogy mind a két félnél vannak olyan emberek, akik annyira ragaszkodnak a maguk igazához, hogy már képtelenség őket bármiről is meggyőzni. (Állj le egyszer Hucullal vitatkozni, például a hooliganizmus kérdésében... De ő még talán rossz példa is volt, hiszen ő legalább hajlandó volt adott kérdésekben EX-et felhívni, beszélni vele.)

> Ha Ti is beálltok olyan szekereket tolni, mely látszólag felvesz Titeket, de igazából nem a Ti "fuvarozásotokra" készült, ne csodálkozzatok ha a Fradi-tábor megosztott, hiszen pont Ti vagytok azok, akik erosítitek a megosztottságot. Nélkületek csak tucatnyi ember lenne szemben a Fradival, így viszont vagy két tucatnyi... <

Csak az előző véleményemre tudok hivatkozni, ahol azt próbáltam fejtegetni, hogy mindenkinek meg van a saját elképzelése arról, hogy mit lehet ezzel a klubbal kezdeni. Közülünk jónéhány embernek nagyon jól jött a Fradit Féltők-féle vélemény, mert látszólag, vagy szerintük, a saját véleményüket is megfogalmazták. Ezzel én sem és te sem tudsz mit kezdeni. Győzd meg őket az ellenkezőjéről, ha tudod... :(

> Mivel affinitást érzel a politikai dolgok iránt, befejezésül arra kérlek, gondold át, kinek, kiknek állhat érdekében a korábban egységes Fradi-tábort megosztani. (Némi segítséget adok, hogy emlékezz vissza a '95-ös évre, mikor néhányan kimentek Amszterdamba egy transzparenssel... Vagy Farkasházy évekig tartó mocskolódó hadjárata ellenünk, miközben mindig zöld-fehér zászlóval takaródzott...) <

Nem kell a segítség, én is tökéletesen tisztában vagyok vele...sajnos.

Akkor maradjon az - ideiglenes - búcsú az eddigi:

Hajrá Fradi és ... Szebb Jövőt!

Zig
(Greenternet)

Előzmény: Valaki aki ott volt (791)