Zotyi Creative Commons License 2000.08.18 0 0 1
Ha megfelelő verziót használsz, a felhasználókat egyáltalában nem kell beírkálnod az nwserv.conf -ba (bár talán ez a leggyorsabban kivitelezhető mutatvány - persze nem úgy gondolom, hogy kézzel, egyenként!), sőt még a linux-on sem kell, hogy létező user-ek legyenek. Valamelyik (most nem tudom megmondani, hogy melyik) verzóban a bindery kezelés olyan szintre lett fejlesztve, hogy dos-ból a syscon programmal ugyan úgy lehet felhasználókat, stb. adminisztrálni, mint az eredeti NetWare-nél. Én legutóbb egy SuSE 6.1 disztribbel telepített gépen próbáltam ki, és csak néhány, de nem lényeges különbséget tapasztaltam a 3.12-es NetWare-hez képest (pl. a számla kezelés még nem működött). A trustee kezelés is ment, ami gondolom lényeges lehet, password stb. A linuxon a fájlok owner bejegyzése pl. nobody/nogroup lesz, a netware-s jogokat az nwe kezeli bindery használattal. Persze lehet, hogy linuxos oldalról is meg kell kicsit piszkálni a létrejövő könyvtárak jogosultságait, de nem problémás.
Ha jól emlékszem (nem vagyok netware-s), volt a NetWare-n egy olyan dolog is, hogy egy ASCII fájlban meg kellett adni a létrehozandó felhasználók specifikációját (adott szintaxis szerint) és egy dos-os progival az alapján automatikusan létre lehetett hozni őket. Ezt a lehetőséget pontosan nagyszámú user létrehozásának megkönnyítésére találták ki.
Remélem segítettem.
Előzmény: tibrisz (0)