falrahányt borsó Creative Commons License 2000.08.15 0 0 10
nos, ahogy volt technika tanárom mondotta, bontsuk részproblémákra a dolgot

van ugye a munka és van a tanulás iránti vágy (amunka esetében erről mondjuk nem beszélhetünk)
mivel azt a luxust, hogy csak tanulj és ne dolgozz, nem engedheted meg magadnak, ezért alapvetően a munka léte, nem léte fogja meghatározni, hogy mit is csinálsz: tehát, vagy pesten, vagy pécsett találj állást, ennek függvényében tudod eldönteni a továbbiakat
ha már tudod az állás paramétereit, csak akkor tudod eldönteni, hogy finanszírozni tudod-e a tanulást belőle, én azt mondanám, hogy 60ezer per félév nem kevés, de talán még ki lehet gazdálkodni, persze kibicnek semmi se drága
ha egy jó állás mutatkozik, feltétlenül ugorj bele...én nem vagyok kifejezetten munkajogász, de azért azt lássam én meg, hogy nem tudok eljönni egy munkahelyről, szóval talán te is meg tudod oldani...mi van, ha nagyon beteg leszel, vagy bejársz és naphosszat pizzát rendelsz és hangosakat fingasz, ha meglátod a főnököt, mit tudnak veled tenni? hacsak a munkaszerződésedben nem írtál alá olyasmit, hogy ha idő előtt kilépsz, akkor vesszőfutás, felnégyelés vagy 4 millió forint büntetés kifizetése következik, illetve a magyar közlönyben közzéteszik a neved, mint garázda munkavállalóét és körfaxban értesítik az összes fejvadászt, hogy veled ne is tárgyaljanak

sajnos, mivel mi nem tudjuk ezeket a dolgokat, így nehezen tudunk tanácsot adni (mit értesz az alatt pl, hogy megszívatnának?)

én a helyedben feltétlenül lépnék a jelenlegi munkahelyemről, mert egy ilyen helyzet casak öli a lelket, és ezt most a tanulástól függetlenül mondom

szept 21 nincs túl messze, ez alatt kell mindezt lezsíroznod....pesten biztos több a munkalehetőség és a pénz is