G7: A kormány már simán megengedhetné magának a leválást az orosz olajról
A kormány és a hazai üzemanyag-kiskereskedők közötti csörték egy másfajta, az adókat is tartalmazó régiós összehasonlítást eredményeztek, amelyet a KSH egy ideje rendszeresen közzétesz. Eszerint a magyarországi benzinárak októberben 2,9 százalékkal voltak magasabbak kilenc régiós ország átlagánál, míg a gázolaj 3,4 százalékkal került többe.
Bármelyik összevetést is nézzük, látszik, hogy
jó ideje semmilyen előnyt nem ad a magyar autósok számára az orosz olajimport fennmaradása,
a Magyarországhoz hasonlóan tengerpart nélküli Csehországban és Ausztriában is olcsóbb adók nélkül számolva az üzemanyag. A cseh autósok ténylegesen is kevesebbet fizetnek a legutóbbi adatok szerint, pedig az ottani finomítókban már elvégezték az orosz olajról való leválást lehetővé tévő beruházásokat, amelyeket a Mol vonakodik megtenni.
Tipp: nem annyira orbánnak fontos az orosz olajimport, hanem putyinnak.. Ez kiderül, ha növekszik az importált mennyiség.. Ui mostmár minden centre szükségük van az oroszoknak.. És nem rúpiára meg jüanra