Törölt nick Creative Commons License 2000.08.07 0 0 150
Igen, en is Major Arvascka konyvet, Suomi termesztesen ajanlom. Bar van nehany kis apro hiba, a szerszo jartas a temaban. Viselkedesi s kulturalis kodok itt masok (ill. kevesebb) mint Magyarorszagon, szoval mas kodokkal kell jarni s "olvasni" kornyezetet. Ami valahol normalis, itt lehet hogy abnormalis, s pont forditva. Pl. csendesseg, itt eleg normalis, vagyis nem udvariatlan csendesen lenni bizony helyzetben, most arra nem gondolunk. Az ember mindenhol ember, a kultura s az idojaras mas, az ember annyira nem.

Par pontositas, a sved konzervativ partnak forro udvozletet kuldtem, mivel vele leveleztem, csak humor probalt lenni. Helsinki lakossaga mostananban csak 6,8 szazalek sved anyanyelvuek, Espooban tiz, Vantaaban ket-harom szazalek. Ha varos lakossaga hat szazaleka van sved vagy finn anyanyelvu, akkor utcatablak mindenket nyelven.

Nekem "panaszkodo magyarok" - bocs ;-) - nem ujdonsag, csak neha faraszto, szoval nyogodtan s teljes szivvel ;), s vegul is normalis fenomen idegen orszagban, kulon ha az ember nem tud az orszag nyelvet s "kodokat" nem erti.

Előzmény: zsosz (149)