KuBa Creative Commons License 2000.08.01 0 0 122
Sziasztok!
Tegnap elott tértem haza egy kellemes lappföldi kirándulásról, gondoltam megosztom veletek élményeimet!
A legmeghökkentobb az idojárás volt: Kittilában, az Északi Sarkkörtol kb. 100-150 km-rel északra egy homéro 30(!!!) fokot mutatott! Na jó, nem árnyékban, de ott is 25-26 fok volt. Viszont szúnyogból ilyen sokat még életemben nem láttam egy helyen! Elképeszto, most is folyton vakargatom a csípéseket, nem mertem megszámolni mennyi van belolük. Ha valaki arrafele megy, foleg erdobe, az feltétlenül szerezzen be fejre húzható szúnyoghálót, kapható a boltokban!
Láttam rénszarvast kószálni az autóút kellos közepén, majd az erdoben, majd a tányéromon... Kicsit száraz, de finom, foképp áfonyalekvárral.
Állítólag két Északi Sarkkör létezik: egy a valódi, egy pedig a túristáknak a Santa Claus Village kellos közepén... Micsoda véletlen! :) Ez a környék úgy tonik, hogy a túrizmusból él, engem a Váci utcára emlékeztetett kísértetiesen: népviseletbe öltözött emberkék, mindenfele szuveníreket árusító boltok, a szokásos giccses képeslapok. Dehát ez a túrizmus! Aki szeret túrázni az viszont megtekintheti a (szerintem) igazi Lappföldet, hatalmas élmény. Azt hittem, hogy ilyen tájak csak a természetfilmekben vannak...
Bocs, ha hosszú voltam.
Üdv mindenkinek:
KuBa
szaunax: a tamperei magyaroknak van egy levlistájuk, a honlapról elérheto. Állítólag szoktak együtt focizni Hervantában, de az elmúlt egy hónapban még nem sikerült csatlakoznom hozzájuk...