Az Utolsó Európai Creative Commons License 2000.07.31 0 0 254
Sőt! Karl Benz, a motorok barátja és a fogkő ellensége a következőket súgta oda nekem egy konferencián:

- A németek? Ugyan már. Bockwurst-ban meg savanyúkáposztában jók, de autóban a bányászvakond színvonalán állnak, nekem elhiheti.
- És a franciák, Benz úr? - kérdeztem megszeppenve.
- Ha-ha-ha! Ugyan mit adtak a világnak a franciák a gall kakason meg a franciacsókon kívül? Bár ez utóbbi nem volt éppen haszontalan találmány...
- De a japánok, azok azért csak konyítanak az autókhoz, nem igaz?
- Ne legyen már nevetséges, maga szerint miért ott van a legtöbb kamikaze pilóta? Normál kaszkadőrök bele se mernek ülni az autóikba!
- Olaszok?
- A spagettizabálók csak cipőt meg farmert tudnak gíártani, autót a büdös életbe se.
- Eszerint a svéd kocsikat kedveli?
- Svédország? Hát ott fenyőfán meg medvén kívül semmi nincs, autós technológia meg aztán pláne!
- Akkor már csak az amerikaiak maradtak. Gondolhattam volna...
- A jenkik jobban tennék, ha teljes ipari potenciáljukat a hamburger korszerűsítésére hsználnák, az autóiparuk úgyis menthetetlen.
- Akkor mondja meg végre: értéke maga egyáltalán valamit?!
- Nézze, fiam: én nem most jöttem le a falvédőről. Én mondom magának: az orosz autóipart senki sem képes felülmúlni a világon. Véletlenül van kéz alatt egy alig használt zsigulim, nem érdekli esetleg?...

:-)))