Törölt nick Creative Commons License 2000.07.29 0 0 110
Iso terve,

probalok osszeszedni magamat, mivel ez a" finn tema" elegge ismeros, a vegyes hazassagban, s mar-kicsit unom, bocsanat. Elegge sok magyarral talalkoztam elmult 8-10 evben. Valaki tud itt eletben maradni (a nyelvtudas sokat segit), egyeseknek rosszul esik. Nekem se konnyu :), Gilbert baratom inkabb Spanyolorszagban elne, Markku pedig Afrikaban. Vegul is nekem tetszik az orszag ugy altalaban, persze nehany dolog zavaros.

Zsolt, en se tudjak apolono lenni Norvegian. Stockholmban kertem metrojegyet svedul, kavezoban teat, ilyen sokat altalaban kell hasznalni a nyelvet. Neha nezem a svednyelvu hireket.
Most kicsit leveleztem a sved szocialdemokrata parttal (udvozlom) s a Samlingsparttal (?, forro udvozlet a polgari oldalra is :)
Amikor en tanultam, semmi kulones a "sved nyelv tanulasa" elleni mozgalmat nem lattam, ereztem, inkabb az orosz nyelv ellen volt ilyen erzelmi dal. Igaz, most a "pakkoruotsi" ellen tobben beszelnek, de a kormany velemenyje nem valtozott, csak oktasiugyi miniszter Rask szerint a kotelezo sved tanitasast kene abbahagyni. Egyetertek Rask-val. Lehet hogy a mostani fiatalsagnak nem tetszik a sved, de imho gimnaziumban eleg komolyan tanultunk a svedet.

Előzmény: zsosz (109)