BZoltan Creative Commons License 2000.07.26 0 0 95
Udv,

elolvastam a topicot es szet rohogtem az agyamat :) amugy szerintem egy-ket ember a hozzaszolok kozlul ismeri a nevemet.

Szoval a laikusoknak meg torpe kalozoknak a kedveert azert alljon itt egy kicsit vidamabb velemeny.
Ket es fel eve vagyok Helsinkiben es hihetetlenul meg vagyok elegedve mind az orszagal mind az emberekkel. Bar ellentetben a sok ideszkadt magyarral nekem alig van magyar ismerosom (ugy 5-6) akikel napi/heti szintem tartanek kapcsolatot. Viszont tobb tucat hetkoznapi finn embert ismerek, rendort, hentest, katonat, taxisofort egyetemi tanart, diakot etc... keves olyan kocsma van Helinkiben ahol meg nem jartam es keves olyan bulihely van ahol meg nem toltam bulit. Igy ezek alapjan asszem van alapom azt mondnai, hogy a finnek jo fejek, kedvesek es a magyarokhoz kepest sokkal tobb idegen nyelvet beszelnek. A taplalkozasi kulturajuk valoban mas mint a magyaroke, de szerintem semmikeppen nem rosszabb. A kenyeruk tartos es egeszseges a soruk joizu es nagyon jok a halkajak. A finn lanyok kozvetlenek es kedvesek, szerintem tisztabbak es apoltabbak mint a magyarok.
Vagyis hibatlan ez a hely...

Talan csak egy gond van vele... tul sok az olyan magyar aki nem ismer helybeli embereket, nem eszi az o eledeluket, nem ismeri a kulturajukat es legtobbszor ki sem szakad az alberletbol.. de azert boszen es agresszivan fikaz mindent es hihetetlenul tajekozott mindenben :) De ez mar csak magyar szokas... egyet viszont nem ertek... ha sokaknak ennyire nem teccik a hely akkor mi a turoert nem huznak el innen?

Na hajra.

Zoltan