Lorinc_d Creative Commons License 2000.07.20 0 0 382
Valaki

Lehet hogy a kerdeseim szamodra feleslegesnek tunnek de mivel (szerintem) erdemben nem tudtal rajuk reagalni amikor nehezmenyezem hogy miert is veded olyannyira Pancsicsot ezert szerintem egyaltalan nem feleslegesek. Nem tudom mibol szurted le hogy megsertodtem volna azon a _d "utotagon" (es meg en sarkitok...), egyszeruen csak megjegyeztem hogy ez csak a DK2-bol 3-ba valtasnak a kovetkezmenye es nem fontos hogy hasznald.
Nem tudom Dr.W.Gy. miben anyazott, ez mar megint sarkitas es felesleges konfliktusra ad(hat) okot.
Pancsicsek alatt a vezetoseget ertem (elsosorban a fociszakosztalyet). Nem tudom neked meg mondani hogy pl. 8 evvel ezelott kik voltak a szponzoraink, de arra emlekszem hogy akkor nem HAJRA FRADI! volt a reklamtablakon.
Vaczival kapcsolatban legyen tied az utolso szo.
Nem tudom milyen oriasi beismerest hajtottam azzal vegre hogy elmondtam, nincsen birtokomban a Fradit Feltok programja, miutan ezt mar jopar hettel ezelott is megirtam.
Igen, en egy eloadasszeru beszelegetes alapjan mondok velemenyt egy tarsasagrol. Allitolag te hosszu evek informacioinak vagy birtokaban. Akkor hadd kerdezzem meg: beszeltel mar szemelyesen akar Jakabhazyval, akar Takaccsal, vagy akarkivel a Fradit Feltoktol? Elsosorban arra gondolok hogy a programjukrol beszeltel-e. Ha nem, akkor pedig miert iteled meg oket meg annal kevesebb informacio birtokaban is mint ami nekem van? Az pedig eleg egyertelmuen latszik, hogy a te velemenyed is igencsak szubjektiv, dehat a Fradival kapcsolatosan nem tudom mennyire vagyunk kepesek objektiv velemenyt alkotni, szeretett csapatunkkal szemben mindannyian elfogultak vagyunk.
Sajnos igy van, volt ido (es nem tudom hogy ez megvaltozott-e!) amikor szakmai kerdesekben dontott az egyesuleti tanacs. Akkoriban Jakabhazy elnoksegi tag volt, o sokminden ellen felemelte szavat, de kisebbsegben volt az elnoksegben.
Hosszu evek tenyeibol vonod le a kovetkezteteseidet. Hat en is a tenyeket sorolom... Se penz, se szponzor, es eddig igazi koncepcio sem volt (talan most mar lesz, legalabbis szerinted). Sokadszor kerdezem: ez kinek a hibaja? A Fradit Feltoke?
Szeilerrel kapcsolatban mar megint sarkitasz, o menedzsernek jott volna a klubhoz (ilyen pozicio egyebkent meg nincs), nem Pancsics helyere, de vegul el lett utasitva.
Jakabhazy-Kanada: gondolom tudod hogy a focinak is megvan a Kanadaja. Ahogy Jakabhazy a jegkorong teren szert tudott tenni ilyen tapasztalatra, ugy ugyanez a foci teren is megoldhato lenne. Volt pl. egy kezdemenyezes, hogy az oreg Albert kimegy egy-ket szakertovel Braziliaba, tanulmanyozzak hogyan mukodik ott az utanpotlas-neveles (kevesebb penzbol...), esetleg hoznanak egy-ket brazil fiatalt is (bar erre nem biztos hogy szukseg lenne). Nem tudom kinek az otlete volt a dolog, de vegul nem lett belole semmi.
Gog-go girl meg egyeb ugyben gondoltam hogy megintcsak kiforgatod amit irtam, szinten direkt megemlitettem hogy ez lenne a leglenyegtelenebb dolog amit meg kene valositani.
Finanszirozas: az IMG peldaul olyan ceg (allitolag), amelyik addig nem jon a Fradi kozelebe amig Szivos, Gal, Pancsics ott van. A 3-bol ketto mar nincs a Fradiban, ez igaz.
Meg egyszer a Fradit Feltokrol: nem tudom mibol szurod le hogy ok magas poziciokat szeretnenek a Fradinal. Ilyenrol egyszer sem beszeltek, a poziciokra az o altaluk kivalasztott szakembert ajanlottak a vezetok figyelmebe. Nem arrol van szo tehat hogy ok akarnak magasabb pozicioba kerulni. Takacsnak ott van a tekeszakosztaly, ahhoz ert es neki az boven eleg. Jakabhazy a hokisoknal vallalhatna komolyabb poziciot es gyanitom, nem jarna vele rosszul a szakosztaly.
Gazdasagi atalakulas: komolyan gondolod hogy az osszes szakosztaly gazdasagi tarsasagga kene hogy atalakuljon? Azert hogy rogton csodbe is menjen? A foci, amiben ugyebar (elvileg) a legtobb penz van, nem birja magat rendesen eltartani, mas klubok pedig egyszeruen csodbe mennek. Akkor mas szakosztaly ezt meg tudna csinalni?

Előzmény: Valaki aki ott volt (379)