sosiforda Creative Commons License 2025.07.10 0 15 72520

>Az már egy másik kérdés, hogy sikerült-e megfelelően tájékoztatni az utasokat és szokásos módon funkcionális analfabéták voltak vagy valóban gond volt a tájékoztatással. Ezt csak az tudná megmondani aki akkor ott volt.

 

Többször jártam már úgy vonatpótlásnál - legutóbb idén Veszprém és Ajka között - , hogy beáll beszállítani 1 db. vonatpótló busz.

Abba beterelik, "bezsúfolják" az utasokat.

Az idézőjel azért van, mert mindenki felfér egy buszra, mindenki ül, de nyilván kényelmesebb lenne, ha nem ülne melletted senki, jobban férnének a csomagok.

Az első gondolatod persze az, hogy felfértél, utazunk.

 

Ezután szépen elindul 2-3 pótlóbusz. (A többiek csukott ajtóval várták végig az első kocsi beszállítását.)

Elöl megy az, amiben én ülök a többiekkel jó szorosan, de ne válogassak és ne urizáljak és megy mögöttünk, utasok nélkül ÜRESEN még 2 db. pótlóbusz.

Végig, ugyanoda.

Ekkor kezdek el gondolni a csomagelpakolás kényelmére, hogy ennyi üzemanyaggal, emberi erőforrás ráfordítással akár még kényelmesebben is utazhattunk volna.

 

Nem tartom magam funkcionális analfabétának, bár megtréfáltak már engem is sokszor a tömegközlekedésben, mégis nyilván felszállok ilyenkor az elsőre, aminél ott a kalauz, amire felterelnek mindenkit, nem kezdem el kérdezgetni a beszállításkor zárt ajtajú pótlóbuszok vezetőit, hogy akkor most ők is indulnak-e és, hogy melyik buszon megy majd a klíma.

 

---------------

 

Úgy látom a farosos pótlás is hitvita lesz, ebben is kettészakad az ország :(

 

Ha nincs más lehetőség, akkor pótoljon faros, vagy aki elmegy vele, annak akár pótos IFA is.

 

Csak.

A dolog visszásságát néhányan abban látják, hogy a Credo buszok többségére felkerült reklámként a "10 vállalás", ahogy rádióreklámokban, megállóhelyi plakátokon is halljuk/látjuk, hogy ez most aztán az Utasok Éve.

 

Január óta hallgatjuk, hogy most aztán klímás pótlóbuszok teremnek minden bokorban, főleg nyáron a Balatonnál.

 

Jó időben, a haváriahelyzet elmúltával erődemonstrációként megrendezik az Etele téren/Déli pu-nál/Fóti AUCHAN parkolóban 300 busszal az első Kelet-európai Pótlóbusz Fesztivált.

(Közben az Etele téri buszállomásra/ról induló buszjáratok közül azért 1-2 csak kimarad eme Pótlóbusz Fesztivál idején is.)

 

Ezek fényében tűnik visszásnak néhány embernek, hogy a Balatonnál pótol a faros (is), mert nincs elég más busz.

 

Ezek a vállalások/igéretek nem voltak a 4-es vonali pótlásnál, de haváriahelyzet volt, így - bár a közlekedésmániások számára akkor is szenzációszámba ment - jobban hihető/elfogadható volt, hogy nincs más busz erre a célra.

 

 

 

 

 

Előzmény: BPO-537 BX-51-61 (72497)