krisztababa Creative Commons License 2000.07.19 0 0 54
Köszönöm, Kedves Komárom,
de emiatt a cím miatt ne forgasd fel a házat. Annyira nem szükséges a profizmus a kertembe, vagy legalábbis nem érzem szükségesnek. Különben pedig - mint írtam - ott a szomszéd, talán ha közelebbről megnézi, ő is tud valamit ajánlani.
A telkünk egyébként a város kertvárosi részében van, ami egyenlő a 'faluval' - morálisan is. Ez azt jelenti, hogy az egész utcában 30 évvel ezelőtt épült 10x10-es kockaházak, tök egyforma kerttel (semmi egyéni elképzelés) és a konyhakert a jellemző, pihenésre-díszítésre az alig 3 m-es előkert szolgál. Szerintem ki fognak engem nézni onnan, hogy nem fogom követni a 'divatot'. Már csak azért sem, mert a házat legalább 7 m-es előkerttel építjük (sajnos a 10 m-t már nem engedte az önkori az utcakép miatt). Ide szeretném az 'északi-kert'-et. Szerencsére a ház mögött még mintegy 18 m x 30 m hely (déli), az oldalkert pedig nyugati tájolású (6 m széles). Ez marad 'udvarnak'. Hát.. nem lesz egy angolpark, de majd igyekszem széppé tenni.
Szeretnék a hátsó kertbe hársfát vagy tölgyet vagy valami hasonlót, mi a véleményetek erről?
Szóval olyan békebelire vágyom, nem igazán rongyrázósra.
Előzmény: Komárom- (53)