Senor Creative Commons License 2000.07.17 0 0 365
Kedves Mercurius!

kicsit off
Irod:
"Az egyik korábbi irásomban példának hoztam fel a sclerosis multiplexet. Ennél a végzetes kimenetelü betegségnél ma
már korai stádiumban kezelve számottevő esély van a gyógyulásra. A baj csak az, hogy egy évi gyógyszerköltség
valahol 1,5 milko körül van. Ha történetesen megkapnád ezt a betegséget, akkor két év múlva már nyakára is hágtál
annak, amit nagy szorgalommal befizettél."

Az SM meg ezekkel a szerekkel sem gyogyithato!! A kettos vak vizsgalatok kimutattak, hogy kb 6-9 honappal kesleltetik ezek a szerek a beteg toloszekbe keruleset, ami egy tobb eves (evtizedes) lefolyasu betegsegnel szerintem nem tul fenyes eredmeny. Ezzel nem akarom azt mondani, hogy nem adnam a gyogyszereket, de ismerni kell a realitasokat. Egyebkent ez is tipusos tortenet Magyarorszagon. A gyogyszergyarak tobb evig ingyen adtak ezeket a gyogyszereket (beetetve a beteget), utana hirtelen megszuntettek ezt a tamogatast... Fait accompli volt a javabol! Az interferont megertem, hogy draga, de a copolimer csak egy tetrapeptid, raadasul tok mindegy milyen az AS sorrendje (ergo szintetizalni egyszeru). Persze a kutatashoz is penz kellett.

Udv
Senor