fordfairlane Creative Commons License 2000.07.10 0 0 118
Szevasz Anyus!

"...csak ne legyen kötelező..." Nem is az. Erről szó sem volt. De gondolom ugyanakkor, azt is támogatod, hogy az se legyen kötelező, hogy csak egyféleképpen lehessen hallgatni. Ugyanis pl. Dohnányi is felhasználta az egyik művében a Himnusz egyik részletét - ma azt mondanánk, hangmintát vett - és átírta kicsit. És nem is lett rossz. Más sem, mert mindenki tudta, miről szól. És ha már a kötelezőségről beszélünk, pont akik felszólaltak az átírás miatt, azok az emberek, akik szeretnék megmondani mindenkinek, mi hogy legyen. Nem pedig azok, akik átírták.

Én is jobban szeretem, az eredeti formájában, de semmi kivetnivalót nem találok abban, ha mások másképp gondolják. Mi a különbség, ezt továbbra sem értem? Mennyivel rosszabb az átírt variánst hallgatni mint az eredetit? Hivatalos úgysem lesz, zenei élménynek meg lehet szép is. Ha meg tudod, hogy az a zene az, aminek hallatán büszke lehetsz a nemzetedre, akkor teljesen mindegy a formája. A tartalom számít - szerintem. A formája pedig ízlésbeli kérdés. :-)

ff

Ui.: Miért az angolok kedvéért írnák át? Ezt nem értem. Elmondanád?

Előzmény: anyuxxx (114)