A gyakorító képző -OG/EG/ÖG stb. nyilvánvalóan ugyanazok természetesen. Nem gondoltam volna hogy ezt külön ki kéne emelnem, annyira triviális ez.))
Hangrend/illeszkedés, a jó beszélhetőség függvénye, mikor melyik van ugye. Csak ezen múlik, melyik forma kerül a szóvégre, a megelőző hangalak függvénye.
NG meg akkor sem egy összetartozó egység ezen szavainkban, ha bármelyikünk akár csak a G hangot, vagy másikunk meg akár az --OG formát tekinti a gyakorító képzés eredetijének, hiszen ezen elemek a tőle független szótőre mennek rá toldalék gyanánt. Akárhogy is légyen ez, a gyakorító az már egy önálló szóelem.
"Tehát ez a G-t megelőző hang egy vendéghang is lehet..."
Mondod te, aki még a puszta jelenséget is tagadtad más szavak kapcsán.)) Szóval amikor neked úgy tetszik, akkor bezzeg mégis létezhet vendéghang.)) Amikor én érvelek ilyennel, akkor bezzeg szóba se jöhet még a létezése sem.)) Nem kicsit kettős a mércéd. Természetesen a segédhang jelenség mint olyan, amúgy létező, mert a SZŐ----SZÖ-V-ÉS viszonylatában a V azt biztosítja, hogy a melléknévképzést kivitelezhessük szépen és egyértelműen érthetően.
Mert SZÖV szavunk önállóan nincs. A gyakorító képzés meg számtalan esetben rövidül tényszerűen, és megállapíthatóan. Nincs FORG szavunk önállóan. FOROG van. De ha tovább toldjuk a szót csak egy kis Ó hanggal, akkor FOROGÓ kéne hogy legyen (és régen volt is), de ez a FOROGÓ----FORGÓ formára rövidül az egyszerűbb beszélhetőség kedvéért.
És nagyon sok hasonló mintájú esettel találkozhatunk a nyelvünkben...