Lorinc_d Creative Commons License 2000.07.05 0 0 219
Valaki

Nemigazan ertek mindent a franciakkal kapcsolatos irasodbol. Nem latom pl. hogy jonnek a romanok meg a totok a kepbe. Arra nem tudtal indokot mondani hogy miert is utalod a franciakat valoszinuleg azert nem mert a Magyarorszagon megszokott sztereotipiakbol taplalkozik. Ahogy mondtad meg egy hetet sem toltottel el Fro-ban en egy picivel tobbet igy atz hiszem jobb a ralatasom a dolgokra.
A franciakat Magyarorszagon Trianon miatt utaljak igaz ezek az emberek altalaban soha nem jartak meg Franciaorszagban es meg soha nem talalkoztak francia emberekkel csupan a "megszokott" dolgok miatt utaljak oket. A mai franciaknak az egvilagon semmi kozuk sincsen Trianonhoz ezert tartom hulyesegnek emiatt kollektiven elitelni egy nepet (ugye mi sem szeretjuk amikor az izraeli nagykovet minket itel el kollektiven akkor mi minek tegyuk ezt). Ami pedig a senkihazisagukat illeti en tapasztaltam olyan kozvetlenseget, baratsagot franciaktol amit Magyarorszagon nemigen tapasztalnek. Egy pelda: te odaadnad-e a lakasodat amig szabin vagy, 3 hetre egy kulfoldinek akit talan 2 honapja ismersz ugy hogy a csapattarsad es talan 2-3-szor soroztel vele? Gondolom nem. Na egy senkihazi francia ezt megteszi velem...
Ami a francia-csapatot illeti: pontosan a fele nem-francia szarmazasu (22-bol 11) de a nagyobbik reszuk nekik is Franciaorszagban szuletett. Feketek vannak az angol vagy a portugal csapatban de pl. a nemetek is honositottak egy brazilt. De ilyen alapon ne huzza magara a cimeres mezt Sowunmi, Meszaros Domotor, Navarrate Pepe stb.......
De kerdem en, a torokok mennyivel europaiabbak a franciaknal? Vagy az Europa hataran elo gruzok, ormenyek, azeriek? Sot Oroszorszag 4/5-e Europan kivul van. Izraelrol nem is beszelve...
A szellemisegemre tett megjegyzesedet nem ertem, lehet elhamarkodottan iteltel. Ha erdekel, Contrahoz hasonloan jobboldali beallitottsagu vagyok (bar sokmindenben nem ertek vele egyet), ez azonban nem gatol meg abban hogy a dolgokat ne szuklatokoruen nezzem es pl. mielott egy nepet kollektiven elitelek elobb ismerjem meg oket hogy valoban igaz-e amit mondanak roluk.
Hazankkal kapcsolatos tudatlansag egyebkent nem francia, hanem altalanos nyugat-europai jelenseg, talan az olaszok, nemetek es osztrakok valamivel tobbet tudnak rolunk de a tobbiek...
Fradi: ha az Ybl-hoz (es igy Taakcshoz) vandorol love a Fraditol akkor ot is ugyanugy felelossegre kell vonni.
Torgyannal kapcsolatban nem ertunk teljesen egyet mivel nemcsak a labdarugocsapatot vezeti hanem a FERENCVAROIS TORNA CLUBOT az osszes szakosztalyaval szoval szerintem nem eleg a sugoit jol megvalasztani (de en ugy erzem azt sem jol valasztotta meg).
Szivossal kapcsolatban egyetertunk.
A tekevel kapcsolatban ugy latszik tevedtem.
A Mate vagy a Fenyo nekem sem kell nem tudom miert hoztad fel, en is tudom hogy milyen (volt) a hatteruk.

EX

Ha jol tudom nem volt a Fradit feltok nagy resze a zelnokseg tagja akkoriban, csupan Jakabhazy, aki ha kezdemenyezett valamit akkor egybol lehurrogtak.
Azt mondod, csak a pozicizo kell nekik. Felveted, hogy a szurkolokkal senki nem torodik (ami sajnos igaz is). Ez nem lehet az o hibajuk mivel ok nincsenek pozicioban. A programjukban allitolag tobbek kozott pont ezzel a kerdessel is foglalkoznak! Ti. hogyan lehetne elerni hogy ujra telthaz legyen az Ulloin...
Takacsnak szerintem esze agaban sincs a focistaknal poziciot vallani. A hosszu beszelgetesunk alatt epp ok vetettek fel, hogy milyen aldatlan egy allapot hogy pl. a fociszakosztaly dolgairol az elnokseg dont!!! Tehat a focistak dolgaival kapcsolatosan szavazati joguk van pl. a vivoknak vagy akar a tekezoknek! Ez azota mar lehet hogy megvaltozott de nem is olyan regen meg igy volt.
Ami a szemelyi csereket illeti, minket azzal hulyitenek evek ota hogy az edzovel vitetik el a balhet, kirugjak, uj edzo jon mintha az o hibaja lenne a dolog. Errol mar tobbszor megirtam hogy mennyire utalom.
Fejetol buzlik a hal, ergo nem feltetlenul az edzo a fobunos. Szerinted hol a hiba? Ha nem szemelyekben mint pl. Pancsics. Mit kene csinalni? En sem akarom egy ember nyakaba varrni a dolgot.

HAJRA FRADI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!