IV.kercsaj Creative Commons License 2000.07.03 0 0 639
Monkeynak a gyorsuláshoz: résztávozás, résztávozás és résztávozás!!!!!!

Magamról csak annyit, hogy évek óta 5 perces ezreket bírtam csak menni, 2km-től 12 km-ig. Tavaly az edzőmmel mindketten meguntuk ezt, mert én is gyorsulni akartam, mint Te is.
Különféle résztávos edzéseket csináltam: 10×400 pályán, 85-90 másodperc alatt, 3-4×2 km szintén pályán, 4'30"-as ezrekkel+3 perc pihenő, 10×800 méteren (UTE pályán a "susnyásban", ha vki esetleg ismeri) 3/4 erősen (4'20"-4'30"-as ezrek) 1/3 kocogás 5'30"-as tempóban, 5-6×1 km 4'10"-re, közte 3 perc pihi.
előtte és utána bemelegítés és levezetés: 2-3 km lazán, nyújtás.
Nálam nagyon bejött! Heti 2 résztávos edzés+1-2 hosszú futás. (Én még úsztam és bringáztam mellette). Az eredmény nagyon gyorsan jött: a résztávos edzéseket kb. jún. elején kezdtem, augusztuban a Fadd-dombori sprint triatlonon 23'30"-at futottam 5 km-en, NIKE-én 1'46" (addigi legjobb félmaratonom: 1'50"), az AVON 3,6 km-en 4'20"-as ezrek, úgy, hogy akkor már a maratonra készültem, és nem résztávoztam.
Persze, ezek csak ötletek, mindezeket a Te tempódhoz és km-adagodhoz kell igazítani. Jó volna, ha tudnál beszélni egy SZAKEMBERREL, aki úgy mint az én edzőm, kiszámolja, hogy milyen időket fuss a résztávon, hogy ne dőlj ki rögtön az elején, de hatékonyan fejlődni is tudj!
Nagyon sok elszántság kell, hogy végig tudd csinálni, és ne add fel! Nekem is akkor ment a legjobban, amikor ott voltak a csapattársaim is, és ők is nyomták. Sokat számít.
A legjobb az volt, amikor egyszer télen az utcán futottam, és az edzőm nem ismert meg, annyira megváltozott az addig általa "kacsának" csúfolt futóstílusom.

Szurkolok Neked, kezdd el, és számolj be a rekordjaidról!!!