kaviat Creative Commons License 2000.07.02 0 0 1868
eccerüen rewl volt :))) Vida, Vesztergombi igazi kadarkákat kanyarintottak indulónak, majd komlyabb borokkal juttattak el minket az ájulás közelébe :)) /kadarkák: bár sanz mester már régebben is felhívta rá figyelmemet, eddig komolytalan édes zsírbornak tarta e fajtát nem kostoltam igazi jót kadarka kódnevü borból - most már tudom milyen a kadarka/. Szexárd: hihetetlen jó környék, király kilátás fantasztikus borok. egy csodálatos történelmi borvidék ismeretével lettünk gazdagabbak. sajna zuzmó mesterék jelenlétét hiányolnunk kellett, pedig becsületesen vártunk rájuk vagy háromnegyed órát a bélatéren /mint megtudtuk, mindenkit bélának hívnak a környéken/. Vida mester tanúlságos kiselőadása az úfók által a földre juttatot üvegszarkofágról, s az üvegjézusról kellőképpen felcsigázta érdeklődésünket. később miután sikeresen lebeszéltük a fullos városnézésről, mentünk a pincébe /vendéglátóink kafa kis pincéje volt helyszine a két kiváló borász demonstrációjának/. itt következett az ámulat, órákig keresgéltem az államat az asztal alatt, a finom borok finom illatok csodás glicerinek teljesen elvarázsoltak minket. VidaMester: kadarka /fényévekről érez7ő illatok/, merlot, sauvignon blank, Vida cuve /ha valamire rosszúl emléxem igazítsatok ki/.. a finom borokat jó kis világfilozófiai elmélkedésekkel egészítette ki a mester, kitérve a környék sajátságos talajára, különleges klímájára /kontinentális és mediterrán éghajlat 6ása/.. némi pihi és egy működö borkút tesztelése következett /a béla téren is láttunk egy pajzán verziót, mely emelkedettebb ünnepek alkalmábó bekapcsoltatik/. Vida mester picéjét sajna intenzív palackozás miatt nem tudtuk megtekinteni, de igéretet kaptunk hogy ha még megyünk /ebben viszont 1értelmüen +1ezett a társaság/ az elmaradt vizitet pótoljuk. Vesztergombi Mester némileg bővebb borkollekciót hozott, sauvignon blanc - chardonnay cuve /itt figyel 3 üveg - hihetetlenül zamatos fehérbor, 6 -7 % csak fehér ami nem is reduktív hanem oxidatív módon készült/, kadarka /szintén várja már nálam a pillanatot amint gyomromba száguld6/, merlot, cabernet frank, cabernet sauvignon-ok, és cabernet frank - merlot cuve-k /utóbbi ebből is a 97es volt a nap bora, hála az égnek már 1 üveg itt figyel ebből is/ meg amit biztos a nagy izgalomban elfelejtettem elmondani :)).. végezetül emberes pörkölt dugaszolta el gyomrunkat.. az éjszakát a maradék borok eltüntetésével, jó kis filozofálgatással és némi horkolással töltöttük kinn a szabadban :)) vasárnap ébredés után egy rövid kis kilátó látogatás után /ahol szintén +állapítottuk hogy mekkora királyság a hely/ némi reggeli beszerzése után bepattintottuk magunkat Vesztergombi mester üzletébe vásárlásilag, ahol még egy roze figyelt ránk, késöbb belülről gyomrunkat tovább kerekítve..

hazafelé tovább bohóckodtunk laláékkal, erről majd még egy későbbi időben részletesebben beszámolunk .avi formájában miután sikeresen ledigitalizáltuk a videót amit lala vett fel mókás 7végénkről :))

.kav]4t r.e.b.