A poén az, hogy az eü. miniszter( akit egyébként személyesen ismerek, és valóban annyira kétszínű, mint amennyire látszik...) által bejelentett hangulatjavító egyszeri bérkiegészítést az intézmények saját hatáskörükben differenciálhatják, az adósságállomány csökkentésére is fordíthatják, sőt, mint minden jövedelem, ez is adóköteles, tehát könnyen előfordulhat, hogy az átlag bruttó 100,000 ft.-ból, csak mintegy átlag nettó 25000 fog eljutni az aktív dolgozókhoz. Ha ez így lesz, akkor viszont EZÉRT ÚJRA KI KELL MENNI AZ UTCÁRA!
Egyébként a differenciálásnál azt kellene figyelembe venni, hogy mennyire kapcsolódik az adott helyen dolgozó munkaerő a tényleges betegellátáshoz, mert a magyar eü.-ben a hozzá nem értő, kiképzetlen adminisztratív rétegtől elkezdve a gondnokságon dolgozókig mindenki nagy pofával veri a mellét, hogy Ő egészségügyis, de a valóban kiképzett nővérek és asszisztensek ezekkel szemben megint alul lesznek dotálva!
Nézzük megy egy átlag megyei kórház, vagy egyetemi klinika példáján, hogy a legjobb körülmények közt a bérszámfejtők, irodakukacok, adminisztrátorok, és burokraták dolgoznak, rohadtul sokan vannak( egész tömböket foglalnak el), és nekik a legnagyobb a szájuk, hogy egészségügyben dolgoznak, holott a szó valós értelmében közük nincs hozzá. Ugyanez igaz a karbantartókra, portásokra, udvarosokra, raktárosokra, stb...
Itt kellene differenciálni, hisz a fent felsorolt, igen nagy számban alkalmazott munkaerők átlag képzettségi szintje a hat osztály az általános iskolában!
Persze a mai magyar valóság szerint úgy lesz ez, hogy a harminc éve raktáros Ilonka, aki mindent jobban tud, és mindenbe beleszól, szépen megkapja a 120.000-et, mert harminc év alatt az embernek, mégha raktáros is, igen sok ismerőse lesz ugyebár...
Az igazán eü-dolgozó nővér, asszisztens, vagy mentőtiszt pedig érje be kb. 35000-rel, és fogja be a száját!
Így lesz?
Így lesz!
Na akkor kell kimenni az utcára, mégha a betegek ellátatlanul maradnak, akkor is!!!