Hamster Creative Commons License 2000.06.29 0 0 36
Áruljátok már el nekem, hogy mi a különleges ezen az oldalon, hacsak az nem, hogy valaki ilyen módon reklámozta be, sikeresen, tegyük hozzá. Anno ezer plusz egy éve webkritikai rovatot vezettem eme webújság elődjében, és azóta is épp eleget nézelődöm, ne mondja nekem senki, hogy ez rosszabb a magánoldalak 90%-ánál! Egy jó oldalhoz szerintem nem design kell, hanem mondanivaló, neki itt annyi volt, hogy kicsit be akart mutatkozni, ebbe miért kell belekötni?

Ami azt illeti, hogy magánoldal... Miért ne csinálhatna? Az én weboldalamat például már láttak embert, aki a metrón (igen, a föld alatt, a hosszú kék szerelvényen) olvasta :) Jó érzés az. Nem tudom az én oldalamat hányan látták (97-ben levettem róla a számlálót, 4-5000 körül járhatott, ami iszonytat nagy szám volt akkoriban), nem is az számít, hanem hogy hány levelet küldenek, miszerint "láttam, tetszett, köszönöm". Ez büszkeséggel tölti el az embert, és ilyenkor nem figyeli azt, hogy a design milyen, van-e rajta CGI, aktív oldal, aktív részecske, intelligens molekula, stb. Lehet, hogy azért csinálta az oldalt, hogy ICQ-n ne kelljen sokat magyarázkodnia, hogy ki is ő. Nem hiszem, hogy egy személyes oldal értelmetlenebb lenne, mint egy olyan, ami kifejezetten csak a villamosokról szól ;) És alvareznek igaza van, az ember előbb megtanulja, hogy mi az a header, mit jelent az, hogy hátultesztelős ciklus, és csak aztán áll neki oprendszert írni :)

A vendégkönyv pedig az övé, miért ne törölhetne belőle?

Hamster