vurpa
2000.06.28
|
|
0 0
6
|
Sziasztok!
Buta E. lett topicjába írtam már, hogy ajánlom a budapestre érkező lett turistabuszokat, melyek soförjével meg lehet dumálni az olcsó utazást. De szerintem csak E-vel tudnál menni BB, mert lettül beszélni ajánlatos.
Néhány tanács:
- ha oroszul akarsz kommunikálni, mindig kérdezd meg, hogy beszélnek-e oroszul (habár a 10 éven aluliakat leszámítva mindenki beszél, eme kérdés nélkül még az oroszok sem válaszolnak.
- A rigai piacot felújították, de így is fantasztikus! Ne hagyd ki!
- Ajánlom a rigától északra eső tengerpartot, mert vadabb, mint Jurmala (ami kommerciális hosszú föveny) és kevesebben is vannak ott.
- A Gauja nemzeti park Cesis környékén mindenképpen megér néhány napot, de egyedűl kószálni a vadonban nem túl érdekes…
- Lettország keleti részén fantasztikus helyekre lehet bukkanni, de ugyancsak ajánlott a társaság
- Sátorozni szinte mindenhol lehet, de agusztus után ne menjetek, mert már igen hidegek tudnak lenni (habár három éve éppen 30fok volt, de a 30fok ritka, mint itt a 40.
- Riga környéki utazásokhoz a vonatot ajánlom, de 50-60 km-nél távolabbi úticélok esetében a buszt válaszd!
Egyenlőre ennyit.
Jó utat és a pulóvert ne felejtsd itthon!
|
|