Munchausen Creative Commons License 2000.06.27 0 0 664
Hello kiran!

3. Senki sem válaszolt arra a felvetésemre, hogy a turisztika, mint az egyiptomi kormány és állam elsődleges szempontja igenis a legnyomósabb érv.
Ha veleki volt már Egyiptomban, és nemcsak beszél róla, akkor tudja ezt. Én voltam, és azt tapasztaltam, hogy MINDEN MÁS is ennek van ott
alárandelve. Voltam például mohamedán emléknek számító helyeken, és éppúgy nem törődnek azokkal sem.
Nem látjátok, hogy ezek arabok, és csak egy maroknyi világi műveltségű tudósuk van, aki komolyan veszi az ókori emlékeket, és nemcsak pénzforrást lát
benne?

A turisztikai dologgal részben igazad van, de azért arrafelé a politikai érdekek sem másodlagosak, a kutatásban meg úgy veszem észre, hogy a holt tengeri tekercsek megtalálása óta, felerősödött ez a nemkívánt hatás, isznyatos, hogy mit műveltek a tekercsekkel. Alapvetően az a baj a legtöbb államilag finanszirozott régészeti jellegü kutatói programokkal, hogy finoman szólva nem teljesítménybérben vannak a kutatók ezen a speciális területen, ezért aztán, lassan, körülményesen vagy ami még rosszabb felszínesen dolgoznak. Az esetleges technikai dolgok mellett pedig szó nélkül elmennek néha. Ehhez kapcsolódva, nem érdekes, hogy ennyi évtizedet kellett várni arra, hogy mostmár hivatalosan is megdöljön a rabszolgákkal felépíttetett piramisok elmélete. Ha rajtam múlna minden ásatáson foglalkoztatnék néhány fizikust, kémikust, geológust és egyebeket. ;-))