BlackStar Creative Commons License 2000.06.26 0 0 39
Azt azért még elpanaszkodom, hogy egyszer, boldog gimnazista koromban, amikor a Villányi út felét lezárták, haladtam a BAH-csomópont felé a Móricztól, és balra parkolóhelyet szándékoztam keresni. A kétirányúsítás azt jelenti, hogy szép, narancs táblák jelzik, hogy ELŐZNI TILOS, meg, hogy szigorúan jobbra tarts. Nos. Látok egy helyet, indexelek balra. Szemből elengednek. Tükörben senki. Elkanyarodok balra. Három másodperc alatt belémszáll egy szép veres menyecske, és elkezd ugatni. Kiszáll a szép pasija is. Én meg azt hittem, hogy én okoztam bajt, és nagyon szomorú voltam. Persze, nekem volt igazam, mint máskor elmeséltem egy rendőrnek. A csaj kocsijának (kanárisárga Opel) semmi baja, a hátsó ajtómast viszont szépen behorpasztgatta.
Egyem a szívét az ilyennek. Késsel-villával.