Galfi Creative Commons License 2000.06.22 0 0 2890
Eddig csupan olvasgattam a topikot, de mivel nehanyan hianyoltak a vitrolasokat, ime az en eddigi legnagyobb repulos elmenyem, ami vasarnap esett meg velem: ez az ezustkoszoru tavjanak kirepulese volt. Ez gyakorlatilag annyit jelent, hogy elrepultem Farkashegyrol Dunaujvarosba. Bar aznap nem volt az a kimondott strandido, az adott feladathoz idealis volt, ugyanis eros eszaknyugati szel fujt, es az eg tele volt gomolyfelhokkel. Ez utobbi azert volt jo, mert a gomolyfelhok alatt - az esetek nagy reszeben - van emeloaramlat, amivel a tovabbi siklashoz magassagot lehet gyujteni. Ezekhez a kedvezo korulmenyekhez jarult a hihetetlenul tiszta levego amilyet eddigi rovid repulopalyafutasom alatt meg nem tapasztaltam. A latas annyira jo volt, hogy meg a Tihanyi-felszigetet is lehetett latni a Duna folul. Ugyhogy nem is kellett nagyon "dolgozni", a Gobe az eros hatszelben szinte hasitotta az eget, es en csak nezgelodtem, meg fenykepeztem is egy keveset (idovel kozkinccse teszem a kepeket). Egy szo mint szaz, eddig is tetszett a vitorlazas, de ez az elso tavrepules a pont volt az i-n.