géza gumikutya Creative Commons License 2000.06.22 0 0 10
Én meg Hawerrel értek egyet. A mi környékünkön (családi házas rész) sok a fajkutya és a tapasztalatom velük sajnos inkább olyan irányú, hogy bizony hülyék. Nem annyira bolondok, hanem hülyék. Buták. Gondolom, lehet a rossz nevelés eredménye is, de a szemközti komondor és németjuhász egész éjjel egymással versengve ugatják a nagy büdös semmit, miközben a korcskutyik (szerencsére ilyen is van errefelé) csak akkor, ha valami happening van. Így én korcspárti vagyok, minél útszélibb a korcs (minél több fajta elegye, ld. faluszéli típusok), annál jobb veleszületett értelmi képességek. Az enyémet sajnos most kellett elaltatni (15 éves volt), én tanítottam meg labdázni, de a végén már annyira profin űzte, hogy belefejelt a lasztiba párszor, aztán hozta vissza... rengeteg szóra (nem volt érdekes a hangsúly!) tudta, mi a teendő... Persze erre mond6játok, hogy kutyaiskolában is betanítanak ilyeneket, meg minden, de ha a kutyinak én házilag, mindenféle szakember nélkül is megtanítom, akkor szerintem az alapanyag (=kutya) okosabb...