1: Már részleteztem, nem írom újra. Ha nem érted nem tudok mit csinálni vele. Az --IK módosult alakja lehet személyragként.
A többesszámban meg csak főnévre mehet rá, itt a K csak ennek a JELE. Ezt is írtam már hogy akár még a K-ettő szó kezdőhangja is lehet, végül is a fogalom kettő esetén válik többé. Volna is neki értelme. De még az is lehet hogy a K semmi effélével nem közösíthető , pusztán ez lett a többesszámra kiválasztott jelölés mindenféle hókuszpókusz nélkül, mert valamivel jelölni kellett. És pont a K lett, mert ez még szabad volt.
Kezdőhangot is jelölhet, ma is sokféleképpen használjuk így a K hangot. Ha MTK, akkor a K mögött a KÖR szó van. Ha Kft. akkor a KORLÁTOLT van a K mögött. De a TEK K-ja meg KÖZPONT amit mutat.
De ha MÁK a szavunk, akkor meg a Magyar Állam Kincstár amiről szó van és ez esetben meg a K mögött a KINCSTÁR szó bújik meg. Ezek is jó példák arra hogy teljesen baromság egy hangnak egyetlen önálló jelentést ráerőszakolni, mert a példáimban a K hang mögött 4 kifejezés mögött 4 teljesen különböző okkal van ez a hang meg, és 4 félét is jelent.
És nem sokat jelent a kettő, csak egynél többet.))...