Na végre!!
https://www.szoljon.hu/helyi-kozelet/2024/11/tiszaligeti-strand-dontes-befejezes-szolnok
Döntött a kormány: ekkor adják át a Tiszaligeti Strandfürdőt
"Szolnok kapcsán a kormányszóvivő kijelentette, megvalósul a tiszaligeti fürdőfejlesztés.
Ezen kívül Szolnokon helikopterhangár-komplexumot is építenek.
Ismert, a Tiszaligeti Strandfürdő egykori főbejáratánál több mint öt éve, 2019 szeptemberében tették le a leendő új komplexum alapkövét.
Az eredetileg 7,7 milliárd forintból felújítani tervezett strandot 2021-ben adták volna át, ám a fejlesztés csúszik, összköltsége pedig 10 milliárd forint felett jár.
Maga az átépítés egyébként már befejeződött.
Mint a napokban írtuk, a létesítménygondnoksággal megbízott Szolnoki Városüzemeltetési Kft. ügyvezetője, Lits László tájékoztatása szerint jelenleg az utómunkálatok zajlanak a fürdő területén, valamint toborozzák a fürdő leendő személyzetét.
A műszaki átadás-átvétel után a létesítmény akár újra fogadhatja is majd a vendégeket. Erről a közgyűlésnek és a műszaki irodának kell majd döntenie."