Schenouda Creative Commons License 2024.11.11 0 0 22691

Ilyen konspirációs elméleteket akkor is tudnak gyártani, ha bármilyen rejtély lenne. Amiket sorolsz, azokban az egyiptológusok, ha rendkívülit is látnak, de semmiesetre sem rejtélyeset.

 

4. Nem találtak a kőpiramisokban múmiákat: mivel kirabolták ezeket, sőt Egyiptom száz piramisában sem találtak uralkodói múmiákat.

3. "Az ozimandiás kolosszus (20méter magas ülőszobor ezer tonna) Tanis töredékei." Ez nem tudom micsoda. Nagy Ramszesznek is maradtak ezer tonnás szobortöredékei. III. Amenhotep két hatalmas kolosszusa Thébában (a Memnón-kolosszusok): http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=153489322&t=9000303

Tanis az egy nagyváros volt a Delta ék-i részén.

2. Maga az egyik legnagyobb egyiptológus, Petrie beszélt a diorittálak bevésése nyomán esztergákról, hogy ezek a gépek mindennapi eszközök voltak a 4. dinasztia idején a műhelyekben. Rajta kívül azonban csak kevés egyiptológus foglalkozott technikai kérdésekkel (annyira nem is érthetnek hozzá!).

1. A szakkarai Szerapeum, az Ápisz-bikák temetőjének kőszarkofágjai valóban monumentálisak. De ez inkább már későkori. Több szarkofág a görög uralom idején, a Ptolemaioszok alatt került ide. A kőládák 30-40 tonnásak, amiken 20-25 tonnás fedelek vannak. Hasonló máshol is vannak. Van egy másik bika temető, ott is hasonlók vannak.Vagy III. Szeszósztrisz gránitszarkofágja, amit Petri inkább egy optikus munkájának mond, semmint egy kőfaragóénak. Ezeket a gránitládákat úgyszólván egész történelem alatt készítették, s nem csak az Óbirodalom idején, de még a római uralom idején is! Legalább olyan érdekes, hogyan ellenőrizték a pontos méreteket az egyiptomi mesterek? Milyen mérőeszközeik voltak?

A Szerapeum kőládáinak szállításáról az ásatók találtak bizonyítékokat.Mariette 1850-ben találta meg a Szerapeumot. Mariette görgők nyomait ismerte fel a galériák padlóján, és az egyik fülkében két vízszintes fa csörlőt talált, amelyeket egyenként nyolc karral működtettek. Brugsch 1853-ban olyan sínek maradványait találta, melyeken a koporsókat tolták a Ptolemaiosz korban egy szervizalagútban. A fülkéket homokkal töltötték fel és ezekre húzták a szarkofágokat. Majd kiszedték alőla és a ládák így ereszkedtek a helyükre. A módszert kipróbálta Mariette, és működött!

Előzmény: őszszakál (22678)