zsuzsa Creative Commons License 2000.06.15 0 0 38
hello

A torokules csak egy pelda. most azt is kerdezhetnem, hogy nyujtott labbal elorehajolva meg tudod e erinteni a foldet vagy tudsz e gombolyu hattal felulni.

A konditerem meg az aerobik szuper dolog, ha valamennyire egeszseges vagy. Ti nem vagytok ilyen szempontbol egeszsegesek ( pl en sem, mert tizet guggolok es masnap ugy faj a terdem, hogy nem birok lemenni a lepcson)
a konditeremmel az a baj, hogy nem fiziologias mozgassorokat csinaltat, hanem bizonyos izomcsoportokat kulonalloan erosit. eros leszel es szep, de attol meg meghuzhatod a derekad az elso cikis hetkoznapi mozgas, mint pl plafonmeszeles vagy aljzat beszereles a falba.

ha az izuleteid mozgasa beszukult + a mely hatizmaid gyengek es egyeb , a medenced es a gerinced,bordaid kozotti izmok, melyek a fuggoleges tartasert felelosek, akkor te nem tudsz torokulesben megulni, negykezlab allva nem tudod ugy felemelve megtartani az ellenoldali karodat, labadat,hogy el ne doljel es nyilvan a karfa meg a hattamla tart meg a szeken.

En a fakutyaval a nekem irtak alapjan azt csinalnam, hogy kilazitanam a vallat es azt probalnam megerositeni.
figyu, szerintem tebeloled meg kungfubajnok is lehet vagy barmi... nemtom, hany eves lehetsz, kb 35? de mondom, legy addig turelemmel, amig kicsit javul es utana el kene valamit kezdened.. en most uszast is csak mertekkel javasolnek, foleg, ha kiemelt fejjel uszol, ugyanis ott is fokozottabban homoritasz a derekaddal..

inkabb gyogyvizben kellene kicsit a gereincedet lazitgatni. ha vizben huzogatod fel az orrdhoz a terdedet es gombolyitgeted a hatad, az sokkal konnyebben megy, mint szarazon...

nemtom megengedhetitek e magadotnak a privat gyogytornat. ha valahol belbudan laktok vagy pesten, par alkalommal szivesen segitek, de mint mondtam a gyogytornaban az a szar, hogy sokkal nagyobb a ratok eso resz a amelobol mint pl egy orvosi kezelesnel ahol csak oda kell tartanod magad, mindent a doki csinal.

utana meg le lehet tevedni jogara, strechingre, esetleg tajcsira... en erosen tulsulyosan es tobbszori szules utan teljesen serulesmentesen verekszem, uszom es biciklizek. Ovatosan elkezdve meg a rozzant izulet is munkahoz szoktathato es ettol javul a mukodese is.

aztan azon veszed eszre magad, hogy mult idoben faj a derekad..

szoval hany eves is vagy, figyu?