Pajszer Creative Commons License 2000.06.15 0 0 0
Kedves ibolyka!

Őszinte sajnálatomra nem tudok semmi értelmes, használható javaslatot adni ehhez a problémához. Ugyanakkor (és ezt őszintén, cinizmus nélkül mondom) köszönöm, hogy hasznos információhoz jutottam, mert egy esetleges hasonló helyzetben tudom, mire kell figyelnem. (pl. fogalmam sem volt erről a hat éves érvényességi periódusról)

Azt tapasztalom, hogy "hála" a növekvő életszínvonalnak és egy sajátos "legyünk nagyvonalúak" effektusnak (ezt én inkább erőltetett kivagyiságnak nevezném), az emberek szemléletében most kb. 20-25 000 Ft-nál tart az az összeg (értsd: kárérték, becsapási ráta), ami alatt nem "szokás" "balhézni". Ezt azért szeretném kidomborítani, mert ha esetleg elindul az igazságtétel rögös útján, hamar találkozni fog ezzel a szemlélettel (nekem 10 000 Ft-ot képviselő ügyre mondták, hogy gondoljam meg, érdemes-e ennyiért ugrálnom).

azért egy-két ötlettel hadd szolgáljak:
- ha a vízóra és a számla egyértelműen összekapcsolható (pl. gyári szám, vagy hasonló adat szerepel a számlán), akkor talán érdemes az eladónál reklamálni
- ugyanakkor félek attól, hogy a "törvény nem ismerése nem mentesít a törvény alól" elv alapján nehéz lesz az eladó rosszhiszeműségét, de legalábbis tájékoztatási felelősségét bizonyítani, mert ha Ön nem is ismerte ezt a "6 év szabályt", a csökkentett érvényességű óra megvételéért Önt fogják okolni.
- próbálom magam ahhoz tartani, hogy ehhez hasonló (Matáv, ELMÜ, stb.) ügyekben írásban kommunikáljak az érintettekkel (mégha ez oly energiaigényes is), mert így talán egy vitás esetben könnyebb az "ártatlanságomat" bizonyítanom; ezt javaslom Önnek is
- ha a beszerelt óra nincs az engedélyezettek között, egy későbbi kellemetlenség vagy bírság elkerülése érdekében mindenképpen sajnos foglalkoznia kell a dologgal
- esetleg ezt a 4 vagy 6 év ellentmondást is tisztázni kell
- az ELMÜ kezdeményezésére történt óracsere pl. ingyenes volt, ez nyilván jogos lenne a Vízművek esetében is, vagy téríteniük kellene a fogyasztó saját beszerzését...

(Úgy tapasztalom, ez az Érdekvédelem fórum eléggé ül, gazdája se nagyon van "ott fent" és hiányzik egy olyan lelkes, önkéntes jogász, mint amilyen a Törzsasztalon most nagyon virágzó adótanácsadási topicban van)

Hát ennyi...
Üdv: Pajszer

Előzmény: ibolyka (-)