Nan Creative Commons License 2000.06.15 0 0 25
Kedves Igor,

Lehet, hogy te egy misztikus csodagyerek vagy, en ezt a kedvedert elhiszem :) hogy ezt gondolod, de a "skalazas meg docog" :)

Szerintem a misztikahoz es a bolcsesseghez sok ido es belatas kell. Nem veletlen, hogy azok kozul akiket igazna bolcseknek ismerunk nem akad fiatal ember.

olvasok egy kis konyvet egy ideje. Ez egy ortodosz lelkisegi irodalombol szarmazo regi kis konyvecske, tulajdonkeppen egy tanmese jellegu bolcseleti konyv, ami szol a misztikarol, az imarol es a tokeletesedes utjarol. Lehet, hogy hallottal mar rola, a cime: "zarandok" . azert nem olvastam meg ki, mert eljutottam benne ahoz a reszhez, ami mar az en szintemet meghaladja es ahol bar ertem a szavakat megsem "ertem" igazan a jelentesuket. Igy azt is jol megmutatta nekem ez a kis konyv, hogy kb. hol allok.

Szoval csak azt akarom mondani, hogy mi is ilyen zarandokok vagyunk akiknek a fejlodese bizony idoigenyes es faraszto.

Sok jo beszedet hallotam mar de bolcset viszonylag keveset. Egyszer betevedtem egy misere amit egy oreg ferences szerzetes tartott. Az a fajta aki mar 90 es a halal kozott valahol botorkal. A mozgashoz is segitore volt szuksege mar, a hangja oreges volt persze, es neha sugni kelett neki, hogy eppen mi kovetkezik. Visoznt mondott egy szentbeszedet amiben nem volt semmi extra, mar nem is melekszem pontosan mirol is szolt, de arra igen, hogy a bacsi a nagy remego feher szakallaval es fekete ragtapasszal osszefercelt sztk szemuvege vel bizony mely, megelt eletbolcsesseget sugarzott beszeden at, amire csak ilyen hosszu elet alatt lehet szert tenni.

Szoval van meg ido.

Nan

Előzmény: vigor (18)