kanka Creative Commons License 2000.06.15 0 0 19
Kedves Satya!

Nem vagyok benne biztos, hogy magasabb rendu lenne az emberi elet, megpedig azert nem, mert nincs megegy eletforma, mely olyan ertelmetlenul pusztitana kornyezetet, ahogyan az ember teszi, raadasul meg meg is ideologizalja azzal, hogy magasabbrendu... de ennyi nezetelteresnek kell lennie :)
Kulonosen vedelemre szorulo csoportok:
gyerekek: nem tudom hany eves korig vesszuk gyereknek az embert, es mikortol vesszuk embernek a gyereket a szonak annak az ertelmeben, hogy emberszamba vesszuk, tehat nem kell (sokszor mar feleslegesen is) patyolgatni. Szerintem abban a korban, amiben igazan vedelemre szorulna (0-par ev) a szulok igencsak (legtobb esetben) ki tesznek magukert, tarsadalmi szinten emiatt inkabb a csalad szorulna - nem vedelemre, hanem tamogatasra, de csak addig a mertekig, amig nem "ingyenelok", hiszen ez a moka nem arrol szol, hogy ki tud jobban (anyagilag) megelni, mert ahhoz a legtobb ember fizetese bovenb eleg, hanem hogy ki tud emberhez melto modon megelni leszamitva a luxust, mely szerintem mar elegge embertelen a maga nemeben: az ember nem lesz tole sem jobb, sem szebb, sem tobb valamivel.
Termeszetesen lehetnek olyan gyerekek, akiket elhagytak szuleik, ilyenkor tobb lehetoseg is van: orokbefogadas (errol nem tudok semmit), gyerekotthon (errol sem:) ). Bar ahogy ez utobbit *elkepzelem* (no, az nem tul rozsas...), akkor meg arra is vetemedek, hogy azt mondjam, lehetne az egyhazra bizni az o sorsukat (kerdes, mennyire tudnanak megbirkozni az "atyak" az apai, az "anyak" meg az anyai szereppel -itt most kicsitr eszembe jut az abortuszellenesseg, es szivesen megkerdeznem, hogy vajon melyik a nagyobb bun: nem megszulni egy gyereket egy egesz eleten at, vagy pedig rakenyszeriteni mnast arra, hogy szulje meg...de ez mar kicsit off, ajanlom az ignore -t:) )
Oregek: Jo esetben a csalad megallja a helyet, de sajnos es ebbewn igazat adok neked, mindenki csak magara gondol, az oregek meg le vannak sz... Tehat kellenek az oregotthonok, kellenek a nyugdijasklubbok, es en ugy latom (az oregekkel ellentetben), hogy ilyen szempontbol egesz jool el vagyunk latva: Magyarorszagon ahelyett, hogy az iskolaztatassal foglkalkoznanak, ket dolog epul: oregek otthona es templom. :)
sebesultek, rokkantak: itt mar nagy gaz van, mert habar lennenek, akik szivesen foglalkoznanak veluk (itt most a szeretetszolgalatokat nem szamolom), de amig a megelhetesi gondok (velt vagy valos) megvannak, addig ez szerintem egy megoldatlan kerdes marad, maradnak azok, akiknek ez a hivatasuk es van is ra penz: az egyhazak (persze te jobban kepben vagy, es nincs is ra penz, de en amondo vagyok, hogy amig aranyserlegbol isszak a misebort (annak ellenere, hogy Jezus a szegenyseget hirdette), addig van ott penz felesleges boven...)

"Bizonyára nagyon sok felvilágosítás, nevelés, ismeretterjesztés szükséges, véleményt kell formálni, értékeket bemutatni. "
Azt hiszem ebben a mondatban minden benne van, csak ragozni lehetne....

Udv
kanka

u.i. skotszoknya ....

Előzmény: satya (16)