zsuzsa Creative Commons License 2000.06.14 0 0 28
A valloved es a karod sulya lefele huz a gravitacio miatt. Nem erzed, de a ket karod legalabb 12 kilo.nem tudom, mennyi a fajdalmadbol a serv altal okoztt es mennyi a masodlagos, vagyis amit a legyengult izomzatod meg a kenyszertartas okoz.
En foiskolas koromban lattam nyaki gerincservvel operalt beteget. Pont egy madarcsontu 50 ev koruli gyogytornaszkollegano volt, aki ugy gondolta, kimeszeli a plafont. masnapra majdnem lebenult.A mutet utan talalkoztam vele, mar az utokezelesnel.
a mutetnel lenyege altalaban, hogy 1-2-3 csigolyabol ugynevezett blokkcsigolyat csinalnak.
elonye, hogy utana nem faj. marmint az az 1-2-3 mar nem faj. viszont nem is mozog. a nem is mozog azt jelenti, hogy az alatta-felette/korulotte levo izuletek tulterhelodnek, tehat ugyanugy szuksege van fizikoterapiara es nehez munkat sem vegezhet.
meg veszelyes is a mutet, ott matatnak az osszes nyaki ered, ideged stb korul, ami az agyad es a torzsed kozott van.szoval nem egyszeru fitymaszukulet-operacio...

Sokfele torna van, marmint sokfele modszer.
Nekem volt egyszer egy negyfos csoprtom, mind nagyon intelligens ember 30 es 55 ev kozott es az egyik gerincsebesz adott egy konyvet amiben a tornat elmagyaraztak.mind megtanulta. szerintem ezt lehet otthon is csinalni. A lenyege, hogy raereztetnek a gerinced gorbuleteire,hogy magadnak be tudd allitani azt a helyzetet amelyben nem faj es aztan a teljesen tehermentes hanyattfekvestol indulva nehany het alatt eljutsz oda, hogy nehezebb izomerosito gyakorlatok kozben, monjuk negykezlab allva vagy akar allva is tudsz gyakorlatokat csinalni ugyl, hogy koben a mely hatizmaiddal konnyeden meg tudod tartani a megtanult helyes tartast.
ez a torna a fajdalmas kenyszertartasoknal jo es azoknal, akik ulo vagy allomunkat vegeznek.
ez idaig Ok, de most kezdjunk el tavtornazni??

Előzmény: Sfakutya (25)