Biga Cubensis Creative Commons License 2000.06.14 0 0 15
Kedves Mirabolan,

Lehet kedvesen is beszélgetni. Ez nagyon jólesik. Igyekszem kihangsúlyozni azokat a dolgokat, melyekben egyetértünk, s ha te is így teszel, máris jobb a hangulat. Most a különbözőségek :) Amit írtál a Védákról, csak annyit fűznék hozzá, először is, egyáltalán elolvastad-e, amikor beszélsz róla, vagy úgy teszel, mint én, amikor egykor lenézően beszéltem a Bibliáról, mert ismertem belőle egy-két történetet és kész? Meglepődnél, ha hallanád, mit tartanak a keletiek a kereszténységről. Pontosan a te szavaidat használják, amikor Jézusról van szó, "annyira életszerűtlen, inkább tanmese'". Ezért nézőpont kérdése a dolog. A mai fizikusok is kezdenek rádöbbenni, hogy a kvantummechanika, a részecskefizika és a kozmológia egyre inkább a keleti világnézetek filozófiájának irányába megy. Ezt nem én találtam ki. Amúgy ha olvasni akarsz, ajánlok egy-két könyvet (vigyázat New Age :): Beszélgetések Istennel I-III (Walsch), Don Juan tanításai (Castaneda), Mennyei Prófécia (Redfield), Ahogy a dolgok vannak (Ole Nydahl), Az emberi faj rejtélyes eredete (Cremo), és kivonatokat a Védákból. (Szkepszis honlap). De véleményem szerint nyitottság nélkül kár belekezdeni.
De én ugyanolyan élvezettel olvasom E.G.White Jézusról szóló könyveit, Bill Graham-et és van otthon egy egész könyvespolcnyi keresztény irodalmam, melyek nagyon tetszettek.

Előzmény: Mirabolan (12)