ViziPucok Creative Commons License 2000.06.13 0 0 596
Az egész úgy kezdődött, hogy vacsora közben néztük a bioponon a Kókuszt, amikor mondták, hogy van egy piramis a Pilis alatt. Azt gondoltam, már megint hülyéskednek. Mondogattak minden félét, aztán megmutatták azt a koronázási képet (érdekes, hogy ott tükrözve volt, vagyis István jobb oldalon ült). Azt persze ők sem mondták, hogy az már a III. István, én meg dögre kerestem az elsőnél...
Ez után már egy normális ember mesélt a mexikói piramisok felfedezéséről, és hasonlítgatta a Pilis mostani helyzetével. Sajnos az elmondottakból nem sok maradt bennem, mert a hirtelen fellépő emésztési zavarokkal küzködtem. Kerestem a Neten konkrétabb adatokat, de még nem találtam.
A műsorban volt még egy út, ami a magasból nézve egy madarat ábrázol. Szintén Pilis.
Ezek után vagy össznépi hülyítés megy, vagy tényleg van nálunk egy kis Egyiptom, meg egy kis Nasca.

A hétvégén megnéztem a Pilist, de nem rajzolnám piramisszerűnek leegyszerűsítve. A krónika ennyire nem egyszerűsít. És hol a többi hegy? Szerintem ha hegyet akart(ak) volna rajzolni, akkor jobban hasonlítana hegyre. Inkább a hely valami jellemzőjét razjolt(ák) oda. Hogyha valaki ránéz, azonnal tudja, hogy pl. Esztergomban történt az esemény, mert ott van ilyen akármicsoda. Nem hiszem, hogy az egyiptomi piramist ismerték volna...

Előzmény: Munchausen (592)