Gustav Creative Commons License 2000.06.10 0 0 60
Tócsa, azért te is tudod, hogy a dolog ennél sokkal bonyolultabb. Gara sikereinek a vitathatatlan edzői tudás mellett voltak még összetevői, egyrészt az, hogy a csapatot az Erdei-féle légvárakra épült ígérgetésekkel sikerült egybentartani, másrészt pedig hogy nem volt olyan külső kényszerítő erő, ami a legjobbjainkat más klubokhoz rendelte volna. És az Erdei-féle időszak a sikerekkel együtt nagy gödörbe is rántotta a csapatot, a talpraállás sikerült is úgy-ahogy, de nem kizárólag Garának köszönhetően. Megmondom őszintén, nekem fogalmam sincs, ha tavaly nyáron nem történik meg a hatalomátvétel, most hol tartanánk, de gyanítom, valahol lényegesen lentebb... Senki nem vitatja, hogy Borsó és barátai nem Grál-lovagok, nem róluk fogják mintázni a tisztesség szobrát, valószínűleg tényleg nem akartak szerződést hosszabítani Garával, akármilyen indokkal, de el akarták érni, hogy ne maradjon a kispadon. Bzsoli története egy újabb adalék, erre gondoltam, amikor azt mondtam, addig nem ítélek, amíg nem ismerek minden részletet. Megmondom őszintén, én még mindig nem látok tisztán, egészen pontosan mi is van a háttérben. Abban bizonyos vagyok, hogy Borsóék nem akarnak veszíteni üzleten (bár ő már eddig sem panaszkodhatott), de hogy milyen időtávban gondolkodnak, azt nem tudom. Számomra ez itt a kérdés. Valamiért csak idehozták Balassát, a németet, a Hegedűs gyereket, a kispadra Komjáti ülhet, tehát valami céljaik vannak, bár azt hiszem, nagy bravúr lenne, ha sikerülne a dobogóra kerülni. Azt hiszem, lényegesen erősebb játékosállományra nincs pénzünk, és lehet, hogy egy olyan évet, amit csak a középmezőny alsó felében húztunk volna ki, Gara sem viselt volna könnyen. Megadatott a lehetőség neki, hogy emelt fővel búcsúzzon, ez Magyarországon már nem kis szerencse, és ki tudja, egyszer talán még visszatér. Jártak már Debrecenben edzők rosszabbul is... Mi pedig bízzunk a jövőben, és persze figyeljük, mi történik, hogy még idejében tudjunk reagálni.

Gustav
Hajrá Loki!

Előzmény: Tócsa (57)