Sfakutya Creative Commons License 2000.06.08 0 0 9
Figyelj figyu !!

Nekem is van három protrusiom, de nekem a nyaki gerincemen. Ne gondold, hogy ez jobb, mint a lumbális szakaszon lévő, mert sajnos a fejem súlya is elég ahhoz, hogy nagy fájdalmakat okozzon. Már 4 éve kimutatták, de nekem is azt mondták, hogy csak végszükségben operálják. Én megértettem, hogy miért, hiszen valóban igaz, hogyha egyet eltávolítanak, akkor az alatta, felette lévő fog romlani. Sajnos meg kell vele tanulni együtt élni. Ebbe nagyon nehéz beletörődni, de muszály . De az biztos, hogy az ülés a legrosszabb a gerincnek, ill. a porckorongoknak. Olvastam, hogy üléskor hatszor olyan erő hat a porckorongokra, mint álláskor. Tehát teljesen mindegy, hogy milyen széket veszel, úgysem jó. Nekem van egy nagy gumilabdám, amit direkt gerinctornához ajánlanak. Ezzel szoktam időnként tornázni, de jó üléshez is. Most is azon ülök. Ez azért jó, mert állandóan izeg-mozog rajta az ember és igy a porckorong is mindig mozgásban van, nem terhelődik egy ponton.
Ha érdekel, hogy lehet kezelésre jutni, akkor írjál. Most nem írok többet, hátha nem érdekel.

Előzmény: figyu (8)