Pocak Creative Commons License 1998.06.05 0 0 22
Vegre eljutottunk a kedvencemhez, minden baj okozojahoz, a TB-hez.
Hadd irjam le megegyszer, hogy aki brutto fizetest kap, azutan a munkaltatoja meg befizet 49%-ot (a brutal beren felul) a TB-nek.

Holist irja: "a társadalmi szerződés keretében segítenem kell a nálam is elesettebbeket"
Hoppa bocsanat, hogy mi van? A nagyszuleim es a szuleim 20-40 evig fizettek a TB-t (akkor meg OTI volt, asszem), egy-ket vilaghaborut, forradalmat vegigszivtak, most tok szerencsesnek erzem magam, hogy tudom oket tamogatni, es nem kell nyomorogniuk. Peldaul meg tudjak venni a gyogyszereiket abbol a penzbol, amit en adok nekik.
Nekem ennyi eleg, javaslom, mindenki tamogasson nehany raszorulot, a TB-t pedig oszlassuk fel.

Arrol nem is beszelve, hogy amikor korhazba kellett mennem, siman levagtak 5 rongyra, mondvan fizetni kell az ellatasert!

Az oltony (illetve kosztum) nekem is faj, egy jo oltony 50 rongy, egy viselheto kosztum megvan mar 25-bol is akar. Sehova mashova nem hordjuk, mint a munkahelyre. Emellett persze meg kell venni a rendes ruhatarat is. Bar lattam mar olyan elelmes vasarlot, aki a sorban elottem mar mondta az ITJ szamot (biztos az azbesztcsizmaet), hogy arra irjak a szamlat.

Amilyen iszonyu nagy ma a korrupcio Magyarorszagon, szerintem egyszeruen hulyeseg arrol szedelegni, hogy legyunk rendesek, fizessuk be az adot, plane a TB-t, meg legyen nagyobb szigorusag. A dolgoknak nem a fodraszok es a taxisok szintjen kell megvaltozniuk.