IsKol Creative Commons License 2024.08.14 0 1 2188

Covekce! Tán unatkozol?

 

140 literes tartályban erjednek a rozék és a csapról veszem a mintát.

 

37,5 °-ban fejeztük be a szüretet és a zuzás-bogyózás után kaptak a kádak (150-150 kg) 10-10 fagyasztott PET palackot (persze vízzel feltöltve). A léelválasztás után (3 illetve 4 óra) 50-50 liter kapott 4-4 palack hűtést. 4-5 óránként kellet volna cserélni "hűtést, hogy 15°C környékén legyen tartósan...

Van egy kb. 30+-os nagy fagyasztó szekrény ami nem bírta a 10-12 óránkénti cseréket...  és ma már nem tököltem, vettem szárazjeget. Ha nem pöcsölök a fagyasztási kapacitással, már hétfőn venni kellet volna szárazjeget.

 

A "kivéreztetett" vörös cefrét fel is kellet vinni a hegyekbe kedden, mert már 29,8°C volt a hőmérséklete. Az most erjed szépen 23-24-fok között... (nem tudom, hogy a magas hőmérséklettől és/vagy a fajtáktól, de olyan málna illat van a pincében..., lehet odavonzza a nógrádi medvéket ;-) )

 

Most a hőmérséklet 14-15 °C között van viszont a keverés miatt ez egységes lent is és fent is.

 

A Solaris mennyisége miatt demizsonban van, ami egy 90 literes kádban, vízzel, külső hűtéssel megy, napi 10 palack hűtési sebességgel 14-15 °C környékén "pötyög".

 

Szóval, a logisztika is egy külön tudomány ;-)  

 

 

Előzmény: szervezkedő (2185)