atika001 Creative Commons License 2024.08.02 0 1 46330

Ismételten nagyon szépen köszönöm a segítséget, iránymutatást, megtaláltam a hibát, javítottam, és tegnap egy R-107T-vel rádiózó állomás hívására jelentkezve sikeresen le is teszteltem. Az általad említett induktivitásokat a kis panelen a megfelelő áramkörben rövidre zárva nem változott semmi, a kapacitást rövidre zárva már tette is amit kell, adásba ment, illetve lépegetett lefelé, átkapcsolt EMG csatornára. Ezek után egyesével kimértem a mikrofon vezetékeit, azok nem mutattak szakadást, de ott a mikrofonpanelen zárva a megfelelő áramkört továbbra sem csinált semmit. Ekkor rámértem a mikrofon negatívra, és a rádió testére, ami szakadást mutatott. Próbára a csupasz mikrofoneret hozzáérintettem a sasszihoz, és mindent csinált, ahogy kell! Ekkor a panel másik oldalát alaposabban megnézve, már meg is találtam az elhiccent nyák vezetősávot, majdnem a mikrofoncsati alatt. A felszakadt részeket eltávolítottam, és egy vékony vezetékkel, összeforrasztottam a mikrofoncsati negatív forraszpontját a sasszival, és jöhetett a teszt, ami sikeres volt. Nem rossz ez a rádió, hogy ilyent kibírt, hogy nem valamelyik félvezető, vagy IC szállt el, hanem a nyákon hiccent. A maiak ennél kevesebbtől is halálba tudnak menni sajnos. Köszönöm Anti!

Előzmény: XANTIi (46318)