DirkG Creative Commons License 2024.07.21 0 0 26704

Köszönöm! Szétkaptam az egészet, újratömítettem mindenhol, szilikon, teflonszalag, stb... Egy kicsit még csepeg, de ez valóban nem befolyásolja a dolgot már, majd jövő héten kicserélem.

 

Viszont tartok tőle, hogy a múltkori probléma nem oldódott meg, ugyanúgy nem jönnek fel a fejek mint akkor (hálózati vizet használok locsolóórával). Nagyon furcsa az egész, most egy kicsit jobban be tudtam határolni a hibajelenséget. Ha pontosan ezeket a lépéseket elvégzem, pontosan ugyanez történik mindig:

 

1 - a fejek nem jönnek fel/félig jönnek fel

2 - elzárom a kert felé menő ágat, és le is engedem belőle a vizet (kb. 10-15 percet várok hogy kifolyjon teljesen)

3 - újra nyomás alá helyezem a kerti ágat

4 - elindítom a legtöbb fejet tartalmazó kört, pattog fel minden tökéletesen, akár fél órán át is szépen megy

5 - leállítom a locsolást

6 - újra elindítom, és a fejek csak félig jönnek fel

7 - kerti víz elzár, leereszt, kifolyat, és a nyomás ráadása után az ELSŐ locsolás megint jó

 

Négy köröm van, mindegyiknél ugyanez a helyzet. Van 2db amin kevés fej van, azoknál nem annyira látványos a dolog.

 

Mi a búbánat lehet ez? Már feszültségesést is mértem a tápon a vezérlőnél (Hunter), de minden jó, 28V AC-t mérek mindig amikor megy egy kör.

 

Szerintem múltkor sem a központi szűrő volt a ludas, csak annyit matattam ott, és közben leengedtem a kerti szakaszt, hogy akkor is ez oldotta meg, nem a szűrő átmosása, csak könnyű volt abban logikát találni és belenyugodni. Ráadásul akkor sokáig jó volt, most viszont 10 percen belül tudom reprodukálni a hibát bármikor.

 

A szelepekből eddig csak egyet szedtem szét (még múltkor), de az tiszta volt.