Never Man Creative Commons License 2024.07.20 0 1 473357

Ezzel azt akarod mondani hogy ...

 

Egyáltalán nem akarom azt mondani, sőt soha nem mondtam ki mit tegyen a saját életével - amit akar. Nekem egyszerűen így alakult, viszont  ha már így döntöttek akkor segítettem őket a törekvésükben, ezért nekem ez a megoldásom ami szerintem nagyon jól működik, egyben hosszútávú családi megoldás. Másnak pedig más megoldása is lehet, de nem tudom megmondani mi, viszont azért olvasom a topikot hogy ötleteket olvassak. Azzal nem sokra megyek  hogy mit kéne tenni, de azzal többre hogy valaki hogyan tett és mi lett az eredménye.

 

 

A topik egyik alapvetése, hogy az embereknek nincsenek utódai és nincs aki  idős korukra támaszuk legyen ... ergo "radikális nyugdíjcsökkentést!"  Ez burkoltan mindenképpen bekövetkezik, viszont a nyugdíjrendszer láthatóan nem tud mit kezdeni azzal hogy kinek mennyi gyereke van.  Akinek van (nekem igen) az aktív korában temérdek pénzt és fáradságot ölt bele, kevesebb lehetősége volt megtakarítani, viszonyt a nyugdíjellátást egy kihaló (1.5-ös ráta) társadalomból kapja. Ezt lehet egyénileg kompenzálni azzal ha az én gyerekeim engem támogatnak és nem mindenkit. Ekkor viszont kész szerencse ha ezt minél jobb pozícióból teszik.

Előzmény: rednalhgih (473354)