Törölt nick Creative Commons License 2024.07.17 -1 4 239840

Nem értelek. Itt jóformán én vagyok az egyetlen tanulatlan proli, de még én sem nézem le a tanulást, vagy a szellemi munkát.

 

 

"A tudást, magas képzettséget igénylő munkákat sok ember nem tekinti munkának, lenézettek (csak a fizikai munka a valódi munka), na ez most nagyon durván kijött itt."

Szerintem nem.

 

"Ez a befektetett munka sincsen elismerve, ez is bebizonyosodott itt."

Szerintem ez sem igaz. Az, hogy azt mondják, adott esetben könnyebb tanulni, mint vadállat fizikai munkát végezni, az nem azt jelenti, hogy a tanulást ne ismernék el maximálisan,

ne tartanák nagyon sokra. Miért ragaszkodsz ennyire a keménységhez, nehézséghez, mintha csak az lehetne az értékmérő? 

 

 

A különféle tevékenységek különféle nehézséggel rendelkeznek. Általában a fizikai munkákat nehezebbnek tekintjük, de ettől miért ne ismerhetnénk el a szellemi munkát?

Ha te napi öt perc alatt, fütyörészve, milliárdok életét teszed jobbá, megduplázod a gdp-t, mittudomén, akkor megállapíthatjuk, hogy könnyebb a helyzeted, mint a lángososnak,

és közben, ezzel párhuzamosan, csodálhatjuk a munkádat, végtelenszer nagyobb produktivitásodat, tudásodat, kreativitásodat, hatásodat a világra.

Ez a legfurcsább az egészben, hogy tanult emberként azt gondolod, ha nem tartják nehéznek, akkor lenézik, nem ismerik el, mintha te mondanád tanult emberként, hogy csak az

az érték, ha nehéz. Egészen szürreális.

Előzmény: ValamiV2 (239771)