mostez Creative Commons License 2024.07.17 0 0 52664

Szia!

Kicsit későn tudok reagálni. Kiszedtem a szerkezetet, szétszedtem, bezsíroztam a motornál a bowdentárcsát a fogaskereket, megkentem a bowdeneket és a pályát. Az előző szerkezetben bosch motor volt. Azt takarítottam, kommutátort, szénkefét és egy az egyben tudtam cserélni, most azzal megy. Illetve kapott új kapcsolót, mert az is hibásan, szaggatva működött már. Most könnyebben mozog és azóta nem csinálja a hibát. Lehet hogy a kapcsoló miatt beéghettek a szénkefék? Az újnak a motorja elég 'szétszedhetetlenül' van összerakva, az még idő lesz, mire meg tudom nézni és csinálni.

Igen, semmi bonyolultat nem találtam a rendszerben. Faék elektromos ablak az egész, már amennyire volt időm belenyúlni. Nekem viszont gyújtás kell a működéséhez. Nem volt még időm végig menni a "vonalon", ezért fogalmam sincs mihez köthette anno, aki belerakta. Azt sem tudom a riasztóhoz lehet-e köze, mert az ki lett "iktatva", (szerintem csak levágták a hangszóróról, elvileg ennek beázik az alja és berohad a panel alsó része, nem néztem még) hozzám már úgy került. Elvileg az úgy működött, hogy távkapcson gombnyomásra, ahogy lezárt fel is húzta az ablakot, de vagy, vagy nem. Ez annyira nem érdekel. Mivel az egyik távirányítót nem kaptam meg a stadiGabi sem tudott még segíteni életre kelteni. Azaz csak telefonon beszéltünk, amíg nem találok hozzá passzoló másik távirányítót, addig nem tud vele mit kezdeni. A központit megcsináltam, mert az sem akart működni egy idő után. Most szépen zár mindkét oldalról, az ablak is emel szépen mindkét oldalon. A lényeg, egyelőre az elektromos ablak sztori, ha szerencsém van megoldódott.

Előzmény: svgyula (52659)