Logofet Creative Commons License 2024.07.08 -1 1 1306117

Marhaság. Villamosmérnök vagyok, a legkevésbé sem tudsz lenyűgözni a Fourier-sorral. Na de épp azért tudom a helyén kezelni a fontosságát, mert nem a neten olvastam róla. BTW: Egészen zseniális vegyészeket ismerek nagyon közelről, akik matekból nem igazán voltak erősek, a soros és párhuzamos kapcsolások rejtélyeit pont úgy kellett elmagyaráznom nekik, mint ahogy azt nekem magyarázta általános iskolában édesapám, és mégis az van, hogy molekulatervezési programokat futtatnak, amelyek mögött komolyabb matematikai apparátus áll, mint amivel te vagy én ma tudnánk valamit kezdeni. Na ja, nem mellesleg megcsinálták az utóbbi idők egyetlen originális magyar gyógyszerét/hatóanyagát. 

 

Amúgy kapásból fel tudnád sorolni az időmértékes verselés különböző verslábait? Kommunikációs alap, ha úgy nézzük, az alapvető műveltség része, ha úgy nézzük, aztán ki tudja, hogy mi az az anapesztus?  Volt olyan idő, amikor egy bizonyos szint felett kifejezetten kínos volt, ha nem tudott valaki megírni egy jambikus verset. Azóta hanyatlunk...  

Előzmény: orgonatündér (1306108)